برای پرش به بخش مورد نظر کلیک کنید

 

لمینت دندان چیست ؟

لمینت و کامپوزیت : معنی لمینت یعنی پوسته ، لمینت دندان به معنای پوسته ی نازکی از مواد هست که جهت تغییر شکل ، سایز ، رنگ دندانها استفاده میشود . این موارد میتواند به دلخواه خود مراجع باشد یعنی سایز و رنگ و شکل دندانها را مراجعین به دلخواه و با مشورت پزشک خود میتوانند انتخاب نمایند و انجام لمینت به معنای خیلی سفید شدن دندانها نمیباشد بلکه رنگ لمینت را خود مراجع انتخاب مینماید . افراد جامعه لمینت را صرفا لمینت سرامیکی میدانند . در زیر انواع لمینت توضیح داده میشود .

انواع لمینت

لمینت دو نوع دارد ؛ لمینت کامپوزیتی و لمینت سرامیکی . افراد جامعه لمینت کامپوزیتی را کامپوزیت مینامند و لمینت سرامیکی را لمینت . در این متن جهت فهم بیشتر افراد ما نیز این قاعده را طبق تصور افراد جامعه رعایت مینماییم .

لمینت (لمینت سرامیکی) چندین نوع دارد :

 1. لمینت فلداسپاتیک : نیازمند تراش بیشتر است و تقریبا قدیمی ( دلیل ترس جامعه از تراش لمینت این نوع لمینت میباشد که قبلا مرسوم بود )
 2. لمینت EMAX : نیازمند تراش کمتر و نسل جدید لمینت میباشد و مقاومت بالایی دارد .
 3. لمینت لومینیرز : لمینت بدون تراش را لومینیرز مینامند .

مراحل لمینت دندان

در یک جلسه کل دندانها قالبگیری میشود و در جلسه بعد کل لمینت ها تحویل داده میشود . در واقع دو جلسه برای انجام لمینت کل فک بالا و پایین کافی میباشد . فاصله جلسه اول و دوم یک الی چند روز میباشد بستگی به لابراتوار دندانپزشکتان دارد البته چند روز صبر کردن جهت انجام لمینت توصیه میگردد چون لابراتوار زمان بیشتری جهت شکل دهی خواهد داشت .

تراش دندان برای لمینت

تراش لمینت دندان بستگی به تکنیک انجام لمینت و نحوه تراش دندان برای لمینت دارد و نسبت به تکنیک های گذشته ( لمینت فلد اسپاتیک یکی از تکنیک های گذشته میباشد ) بسیار کمتر و در حد نیم میلیمتر ( لمینت کانتکت لنزیا emax ) و گاها کاملا بدون تراش ( لومینیرز ) میباشد . در صورت استفاده از تکنیک کانتکت لنز یا emax یا لومینیرز اکثر مراجعین و اطرافیانشان متوجه تراشیدن دندان نمیشوند .

لمینت سرامیکی چیست ؟

پوسته ای از جنس سرامیک که در لابراتوار ساخته میشود و جهت بهبود رنگ و اندازه و سایز دندان ها از این درمان استفاده میشود . لمینت و کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان چیست ؟

ماده ای که برای ترمیم دندان استفاده میشود و گاها به صورت پوسته ای نازک توسط دندانپزشک بر روی دندان ها جهت اصلاح رنگ سایز و شکل دندان ها استفاده میشود .

آیا در کامپوزیت دندان تراش میخورد ؟

بعضی از مراجعین اولین سوالی که از ما میپرسند این هست آیا برای کامپوزیت دندان را میتراشند ؟ در پاسخ به این عزیزان میگوییم تراش دندان برای کامپوزیت همانند لمینت وقتی الزامی میباشد که دندانها نا مرتبی زیادی داشته باشند . نکته قابل توجه این است که نسل جدید لمینت ها یعنی لومینیرز نیز میتواند بدون تراش باشد .

ونیر چیست ؟

معنی ونیر یعنی پوسته یا پوشاننده ، ونیر و لمینت مترادف هم میباشند و دو نوع ونیر دندانپزشکی داریم ؛ ونیر سرامیکی و ونیر کامپوزیتی . زیبایی دندان با ونیر چندین برابر میشود و قبل از انجام ، داشتن آگاهی کامل درباره انواع ونیر الزامی میباشد .

کامپوزیت ونیر چیست ؟

ونیر کامپوزیت یعنی قرار دادن ماده کامپوزیت روی دندان جهت اصلاح رنگ و سایز و شکل دندان ها . معادل کامپوزیت ونیر لمینت کامپوزیت یا  کامپوزیت میباشد و افراد هر سه این کلمات را به جای هم استفاده مینمایند . برای دیدن نمونه کارهای کامپوزیت ونیر در اینستاگرام روی آیکون اینستاگرام کنار صفحه کلیک نمایید .

فیلم لمینت دندان

فیلم تعدادی از نمونه کارهای مرکز ما :

 


 

برای دیدن نمونه کارهای بیشتر به صفحه اینستاگرام یا کانال تلگرام مراجعه نمایید

 

عکس لمینت دندان

عکس تعدادی از نمونه کارهای مرکز ما :

برای دیدن نمونه کارهای بیشتر به صفحه اینستاگرام یا کانال تلگرام مراجعه نمایید

 

برای رزرو نوبت اینترنتی اینجا کلیک کنید و یا جهت دریافت نوبت مستقیم با شماره 22220000-021 تماس بگیرید

قیمت لمینت دندان سال 98

توصیه میشود قبل از دانستن قیمت لمینت در سال 98 متن زیر را که در همه بخش های مربوط به قیمت قرار داده شده را مطالعه فرمایید تا دلیل تفاوت قیمت ها و معیار قیمت و ارزش  بهترین لمینت را بدانید .

هزینه لمینت ارزان در بلند مدت بالاتر از قیمت لمینت های با کیفیت میباشد ، به طوری که در لمینت های با کیفیت نه تنها احتمال بوی بد دهان ، تورم لثه ، تغییر رنگ لثه ، پوسیدگی های زیر لمینت به دلیل عدم فیت نبودن لمینت ، تحلیل استخوان ناشی از التهاب لثه اطراف لمینت بسیار کمتر است .  بلکه این لمینت ها به نوعی محافظ دندان نیز به شمار میایند زیرا لمینت سرامیکی بر خلاف مینای دندان پوسیده نمیشود و درصورت فیت بودن کامل با دندان از ناحیه ای که لمینت شده دندان پوسیده نمیشود . در نتیجه مراجعین در بلند مدت هزینه کمتری متقبل شوند .  لمینت و کامپوزیت

در هر کالا چند برند برتر وجود دارد مثلا در خودرو یا پوشاک یا سایر اجناس مطمئنا عمر بنز حداقل دوبرابر عمر یک خودروی ارزان میباشد .

اما لمینت تفاوت بسیاری با یک خودرو دارد زیرا در صورت انجام لمینت بی کیفیت گاها ضربات جبران ناپذیری به سلامتی شما و استخوان فک شما وارد میشود .

همه مردم در صورت نیاز به جراحی زانو یا هر کدام از ارگانهای بدن به دنبال بهترین پزشک میباشند اما سی درصد افراد در امور دندانپزشکی به دنبال بهترین دندانپزشک میباشند . این امر ناشی از آگاهی پایین این افراد میباشد . زیرا اگر این افراد آگاه باشند که دندانها علاوه بر اینکه بر روی سایر ارگانهای بدن مثل قلب و دستگاه گوارشی تاثیر مستقیم دارند بر زندگی اجتماعی و اقتصادی فرد نیز تاثیر میگذارند در این صورت بدون شک تک تک افراد جامعه به دنبال بهترین دندانپزشکان و بهترین متریال خواهند بود .  در نتیجه هنگامی که بحث بر سر سلامتی شما میباشد تا جای ممکن باید هزینه در اولویت آخر باشد واولویت شما کیفیت کار ، دندانپزشک خوب برای لمینت باشد تا سلامتی شما تحت الشعاع قرار نگیرد .

همواره تا پایان عمر این نکته را در نظر داشته باشین ارزان ترین امور دندانپزشکی در بلند مدت گران ترین محسوب میشوند .

قیمت لمینت سرامیکی دندان در سال 98 در مراکز مختلف از یک و نیم میلیون تا شش میلیون متغیر بوده و قیمتلمینت دندان طرح لبخند مطب های خصوصی خوب در سال 98 حداقل از 1.5 میلیون شروع میشد و تا شش میلیون تومان نیز انجام میگرفت حال دلیل تفاوت قیمت در این مراکز هم به خیلی از عوامل از جمله رعایت بهداشت ، استفاده از وسایل یکبار مصرف ، لابراتوار ، مواد قالبگیری ، تکنیک ساخت لمینت بستگی دارد .  برای دانستن دقیق تعرفه لمینت دندان در مرکز دندانپزشکی دکتر بهمن پوراقدم و یلدا بازرگان بر روی این مطلب کلیک نمایید .

قیمت لمینت دندان در سال 98 در مشهد ، شیراز ، کرج ، اصفهان ، تبریز ، تهران ، اهواز ، یزد ، زنجان ، کرمان ، خرم آباد تقریبا  یکسان است . همواره مراجعین بسیاری از سایر شهرهای ایران به دندانپزشکی دکتر بهمن پوراقدم مراجعه مینمایند زیرا لمینت دندان در یک یا دو جلسه قابل انجام است .

قیمت لمینت در سال 99

توصیه میشود قبل از دانستن قیمت لمینت در سال 99  متن زیر را که در همه بخش های مربوط به قیمت قرار داده شده را مطالعه فرمایید تا دلیل تفاوت قیمت ها و معیار قیمت و ارزش  بهترین لمینت را بدانید .

هزینه لمینت ارزان در بلند مدت بالاتر از قیمت لمینت های با کیفیت میباشد ، به طوری که در لمینت های با کیفیت نه تنها احتمال بوی بد دهان ، تورم لثه ، تغییر رنگ لثه ، پوسیدگی های زیر لمینت به دلیل عدم فیت نبودن لمینت ، تحلیل استخوان ناشی از التهاب لثه اطراف لمینت بسیار کمتر است .  بلکه این لمینت ها به نوعی محافظ دندان نیز به شمار میایند زیرا لمینت سرامیکی بر خلاف مینای دندان پوسیده نمیشود و درصورت فیت بودن کامل با دندان از ناحیه ای که لمینت شده دندان پوسیده نمیشود در نتیجه مراجعین در بلند مدت هزینه کمتری متقبل شوند .

در هر کالا چند برند برتر وجود دارد مثلا در خودرو یا پوشاک یا سایر اجناس مطمئنا عمر بنز حداقل دوبرابر عمر یک خودروی ارزان میباشد .

اما لمینت تفاوت بسیاری با یک خودرو دارد زیرا در صورت انجام لمینت بی کیفیت گاها ضربات جبران ناپذیری به سلامتی شما و استخوان فک شما وارد میشود .

همه مردم در صورت نیاز به جراحی زانو یا هر کدام از ارگانهای بدن به دنبال بهترین پزشک میباشند اما سی درصد افراد در امور دندانپزشکی به دنبال بهترین دندانپزشک میباشند ، این امر ناشی از آگاهی پایین این افراد میباشد . زیرا اگر این افراد آگاه باشند که دندانها علاوه بر اینکه بر روی سایر ارگانهای بدن مثل قلب و دستگاه گوارشی تاثیر مستقیم دارند . بر زندگی اجتماعی و اقتصادی فرد نیز تاثیر میگذارند .

در این صورت بدون شک تک تک افراد جامعه به دنبال بهترین دندانپزشکان و بهترین متریال خواهند بود .  در نتیجه هنگامی که بحث بر سر سلامتی شما میباشد تا جای ممکن باید هزینه در اولویت آخر باشد واولویت شما کیفیت کار ، دندانپزشک خوب برای لمینت باشد تا سلامتی شما تحت الشعاع قرار نگیرد .

همواره تا پایان عمر این نکته را در نظر داشته باشین ارزان ترین امور دندانپزشکی در بلند مدت گران ترین محسوب میشوند .

قیمت لمینت سرامیکی دندان در سال 99 در مراکز مختلف از یک و نیم میلیون تا شش میلیون متغیر بوده و قیمتلمینت دندان طرح لبخند مطب های خصوصی خوب در سال 99 حداقل از 2.5 میلیون شروع میشود و تا ده میلیون تومان نیز انجام میشود . ودلیل تفاوت قیمت در این مراکز هم به خیلی از عوامل از جمله رعایت بهداشت ، استفاده از وسایل یکبار مصرف ، لابراتوار ، مواد قالبگیری ، تکنیک ساخت لمینت بستگی دارد . برای دانستن دقیق تعرفه لمینت دندان در مرکز دندانپزشکی دکتر بهمن پوراقدم و یلدا بازرگان بر روی این مطلب کلیک نمایید .

قیمت لمینت دندان در سال 99 در مشهد ، شیراز ، کرج ، اصفهان ، تبریز ، تهران ، اهواز ، یزد ، زنجان ، کرمان ، خرم آباد تقریبا  یکسان است و همواره مراجعین بسیاری از سایر شهرهای ایران به دندانپزشکی دکتر بهمن پوراقدم مراجعه مینمایند زیرا لمینت دندان در یک یا دو جلسه قابل انجام است .

هزینه کامپوزیت دندان سال 98

قیمت کامپوزیت برای بعضی از مراجعین مهم است توصیه میشود قبل از دانستن قیمت کامپوزیت در سال 98 متن زیر را که در همه بخش های مربوط به قیمت قرار داده شده را مطالعه فرمایید تا دلیل تفاوت قیمت آن و معیار قیمت و ارزش  بهترین کامپوزیت را بدانید .

هزینه کامپوزیت ارزان در بلند مدت بالاتر از قیمت کامپوزیت های با کیفیت میباشد ، به طوری که در کامپوزیت های با کیفیت نه تنها احتمال بوی بد دهان ، تورم لثه ، تغییر رنگ لثه ، پوسیدگی های زیر کامپوزیت ( به دلیل انقباض ماده کامپوزیت که به مرور زمان باعث جدا شدن لبه های کامپوزیت از دندان میشود ) ، تحلیل استخوان ناشی از التهاب لثه اطراف کامپوزیت بسیار کمتر است .  بلکه این کامپوزیت ها به نوعی محافظ دندان نیز به شمار میایند زیرا کامپوزیت بر خلاف مینای دندان پوسیده نمیشود و درصورت فیت بودن کامل با دندان از ناحیه ای که کامپوزیت شده دندان پوسیده نمیشود در نتیجه مراجعین در بلند مدت هزینه کمتری متقبل شوند .

در هر کالا چند برند برتر وجود دارد مثلا در خودرو یا پوشاک یا سایر اجناس مطمئنا عمر بنز حداقل دوبرابر عمر یک خودروی ارزان میباشد .

اما کامپوزیت تفاوت بسیاری با یک خودرو دارد زیرا در صورت انجام لمینت بی کیفیت گاها ضربات جبران ناپذیری به سلامتی شما و استخوان فک شما وارد میشود .

همه مردم در صورت نیاز به جراحی زانو یا هر کدام از ارگانهای بدن به دنبال بهترین پزشک میباشند اما سی درصد افراد در امور دندانپزشکی به دنبال بهترین دندانپزشک میباشند ، این امر ناشی از آگاهی پایین این افراد میباشد . زیرا اگر این افراد آگاه باشند که دندانها علاوه بر اینکه بر روی سایر ارگانهای بدن مثل قلب و دستگاه گوارشی تاثیر مستقیم دارند . بر زندگی اجتماعی و اقتصادی فرد نیز تاثیر میگذارند در این صورت بدون شک تک تک افراد جامعه به دنبال بهترین دندانپزشکان و بهترین متریال خواهند بود .  در نتیجه هنگامی که بحث بر سر سلامتی شما میباشد تا جای ممکن هزینه در اولویت آخر باشد و اولویت شما کیفیت کار و دندانپزشک خوب برای کامپوزیت باشد تا سلامتی شما تحت الشعاع قرار نگیرد .

همواره تا پایان عمر این نکته را در نظر داشته باشین ارزان ترین امور دندانپزشکی در بلند مدت گران ترین محسوب میشوند .

قیمت کامپوزیت ونیر دندان های جلو در سال 98 در مراکز مختلف از یک و نیم میلیون تا شش میلیون متغیر بوده و قیمتکامپوزیت دندان طرح لبخند مطب های خصوصی خوب در سال 98 حداقل از 200 هزار تومان شروع میشد وتا قیمت دو میلیون انجام میشد حال دلیل تفاوت قیمت در این مراکز هم به خیلی از عوامل از جمله رعایت بهداشت ،استفاده از وسایل یکبار مصرف چسب کامپوزیت ،  تکنیک انجام کامپوزیت بستگی دارد . برای دانستن دقیق تعرفه کامپوزیت دندان در مرکز دندانپزشکی دکتر بهمن پوراقدم و یلدا بازرگان بر روی این مطلب کلیک نمایید .

قیمت کامپوزیت دندان در سال 98 در مشهد ، شیراز ، کرج ، اصفهان ، تبریز ، تهران ، اهواز ، یزد ، زنجان ، کرمان ، خرم آباد تقریبا  یکسان است  و همواره مراجعین بسیاری از سایر شهرهای ایران به دندانپزشکی دکتر بهمن پوراقدم مراجعه مینمایند زیرا کامپوزیت دندان در یک یا دو جلسه قابل انجام است .

قیمت کامپوزیت دندان سال 99 

قیمت کامپوزیت برای بعضی از مراجعین مهم است توصیه میشود قبل از دانستن قیمت کامپوزیت در سال 99 متن زیر را که در همه بخش های مربوط به قیمت قرار داده شده را مطالعه فرمایید تا دلیل تفاوت قیمت آن و معیار قیمت و ارزش  بهترین کامپوزیت را بدانید .

هزینه کامپوزیت ارزان در بلند مدت بالاتر از قیمت کامپوزیت های با کیفیت میباشد ، به طوری که در کامپوزیت های با کیفیت نه تنها احتمال بوی بد دهان ، تورم لثه ، تغییر رنگ لثه ، تغییر رنگ کامپوزیت به مرور زمان ، پوسیدگی های زیر کامپوزیت (  به دلیل انقباض ماده کامپوزیت که به مرور زمان باعث جدا شدن لبه های کامپوزیت از دندان میشود ) ، تحلیل استخوان ناشی از التهاب لثه اطراف کامپوزیت بسیار کمتر است بلکه این کامپوزیت ها به نوعی محافظ دندان نیز به شمار میایند زیرا کامپوزیت بر خلاف مینای دندان پوسیده نمیشود و درصورت فیت بودن کامل با دندان از ناحیه ای که کامپوزیت شده دندان پوسیده نمیشود در نتیجه مراجعین در بلند مدت هزینه کمتری متقبل شوند .

در هر کالا چند برند برتر وجود دارد مثلا در خودرو یا پوشاک یا سایر اجناس مطمئنا عمر بنز حداقل دوبرابر عمر یک خودروی ارزان میباشد .

اما کامپوزیت تفاوت بسیاری با یک خودرو دارد زیرا در صورت انجام لمینت بی کیفیت گاها ضربات جبران ناپذیری به سلامتی شما و استخوان فک شما وارد میشود .

همه مردم در صورت نیاز به جراحی زانو یا هر کدام از ارگانهای بدن به دنبال بهترین پزشک میباشند اما سی درصد افراد در امور دندانپزشکی به دنبال بهترین دندانپزشک میباشند ، این امر ناشی از آگاهی پایین این افراد میباشد . زیرا اگر این افراد آگاه باشند که دندانها علاوه بر اینکه بر روی سایر ارگانهای بدن مثل قلب و دستگاه گوارشی تاثیر مستقیم دارند . بر زندگی اجتماعی و اقتصادی فرد نیز تاثیر میگذارند در این صورت بدون شک تک تک افراد جامعه به دنبال بهترین دندانپزشکان و بهترین متریال خواهند بود .  در نتیجه هنگامی که بحث بر سر سلامتی شما میباشد تا جای ممکن هزینه در اولویت آخر باشد واولویت شما کیفیت کار ، دندانپزشک خوب برای کامپوزیت باشد تا سلامتی شما تحت الشعاع قرار نگیرد.

همواره تا پایان عمر این نکته را در نظر داشته باشین ارزان ترین امور دندانپزشکی در بلند مدت گران ترین محسوب میشوند .

قیمت کامپوزیت ونیر دندان های جلو در سال 99 در مراکز مختلف از یک و نیم میلیون تا شش میلیون متغیر بوده و قیمتکامپوزیت دندان طرح لبخند مطب های خصوصی خوب در سال 99 حداقل از 350 هزار تومان شروع میشود و تا قیمت سه میلیون انجام میشود .  حال دلیل تفاوت قیمت در این مراکز هم به خیلی از عوامل از جمله رعایت بهداشت ، استفاده از وسایل یکبار مصرف ، چسب کامپوزیت و تکنیک انجام کامپوزیت بستگی دارد . برای دانستن دقیق تعرفه کامپوزیت دندان در مرکز دندانپزشکی دکتر بهمن پوراقدم و یلدا بازرگان بر روی این مطلب کلیک نمایید .

قیمت کامپوزیت دندان در سال 99 در مشهد ، شیراز ، کرج ، اصفهان ، تبریز ، تهران ، اهواز ، یزد ، زنجان ، کرمان ، خرم آباد ، ساری ، رشت ، گرگان ، اردبیل ، سمنان ، آبادان ، بندر عباس تقریبا  یکسان است و همواره مراجعین بسیاری از سایر شهرهای ایران به دندانپزشکی دکتر بهمن پوراقدم مراجعه مینمایند زیرا کامپوزیت دندان در یک یا دو جلسه قابل انجام است .

هزینه لمینت و کامپوزیت در دندانپزشکی دکتر بهمن پوراقدم

برای اطلاع از هزینه های درمان دندانپزشکی VIP دکتر بهمن پوراقدم و یلدا بازرگان کلــــــــــیک کنید

بدون نیاز به مراجعه و حتی تماس  نوبت خود را  از  اینجا  رزرو کنید 

همه چیز درباره ایمپلنت را اینجا بخوانید

لمینت دندان قسطی

انجام لمینت دندان به صورت اقساطی در بعضی از مراکز انجام میشود در دندانپزشکی دکتر بهمن پوراقدم و یلدا بازرگان لمینت اقساطی انجام میشود اما همواره توصیه ایشان انتخاب مراکز بر اساس کیفیت انجام کار و رعایت بهداشت میباشد و معیار انجام اقساطی لمینت بهتر است اولویت آخر مراجعین برای انتخاب مرکز باشد زیرا دندان ها رابطه مستقیمی با سلامتی دارند و هنگامی که بحث بر سر سلامتی میباشد بهتر است کیفیت خدمات مد نظرتان باشد .

کامپوزیت دندان قسطی

انجام کامپوزیت دندان به صورت اقساطی در بعضی از مراکز انجام میشود در دندانپزشکی دکتر بهمن پوراقدم و یلدا بازرگان کامپوزیت اقساطی انجام میشود اما همواره توصیه ایشان انتخاب مراکز بر اساس کیفیت انجام کار و رعایت بهداشت میباشد و معیار انجام اقساطی کامپوزیت بهتر است اولویت آخر مراجعین برای انتخاب مرکز باشد زیرا دندان ها رابطه مستقیمی با سلامتی دارند و هنگامی که بحث بر سر سلامتی میباشد بهتر است کیفیت خدمات مد نظرتان باشد .

طول عمر لمینت

سوالی که برخی از مراجعین از ما میپرسند این است که عمر لمینت دندان چقدر است ؟ عمر لمینت سرامیکی طبق نوشته کتابهای مرجع دندان پزشکی میانگین 12 سال میباشد منظور از کلمه میانگین این است که کمتر و بیشتر از این مدت نیز میتواند باشد . دوام بعضی از لمینت های سرامیکی به سی سال نیز میرسد .

طول عمر کامپوزیت

سوالی که برخی از مراجعین از ما میپرسند این است که کامپوزیت دندان چند سال دوام دارد ؟ عمر کامپوزیت دندان طبق نوشته کتابهای مرجع دندان پزشکی میانگین 7 سال میباشد . منظور از کلمه میانگین این است عمر کامپوزیت های دندانهای جلو کمتر و بیشتر از این مدت نیز میتواند باشد . طول عمر بعضی از کامپوزیت ها به 10سال نیز میرسد .

عوارض لمینت دندان

عوارض لمینت دندان چیست ؟ لمینت های اصولی نه تنها عوارض و معایبی ندارند بلکه مزایایی نیز دارند که در بخش های دیگر به طور کامل توضیح داده شده است . معایب لمینت دندان غیر اصولی التهاب لثه در نتیجه التهاب ؛ بوی بد دهان ، خونریزی لثه ، تحلیل استخوان و تغییر رنگ لثه و در نهایت لقی دندان ها میباشد پس از بررسی مزایا و معایب لمینت دندان به این نتیجه میرسیم که انجام لمینت با کیفیت  ضروری میباشد در غیر اینصورت عوارض جبران ناپذیر لمینت سلامتی مار را در معرض خطر قرار خواهد داد .

عوارض کامپوزیت دندان

ایا کامپوزیت دندان عوارض دارد ؟ عوارض کامپوزیت دندان چیست ؟ کامپوزیت ونیرهای اصولی نه تنها عوارض و معایبی ندارند بلکه مزایایی نیز دارند که در بخش های دیگر به طور کامل توضیح داده شده است . معایب کامپوزیت ونیر غیر اصولی التهاب لثه میباشد در نتیجه التهاب ؛ بوی بد دهان ، خونریزی لثه ، تحلیل استخوان و تغییر رنگ لثه و در نهایت لقی دندان ها میباشد . البته یکی دیگر از معایب ونیر کامپوزیت غیر اصولی مستعد کردن دندانها به پوسیدگی میباشد زیرا کامپوزیتهای بی کیفیت در طول زمان بسیار سریع منقبض میشوند و از دندان فاصله میگیرند و این فاصله منجر به پوسیدگی میشود .

یکی دیگر از عوارض کامپوزیت ونیر دندان تغییر رنگ خود کامپوزیت و رنگ پذیری میباشد پس از بررسی مزایا و معایب کامپوزیت دندان به این نتیجه میرسیم که انجام کامپوزیت با کیفیت  ضروری میباشد در غیر اینصورت عوارض جبران ناپذیر ونیر کامپوزیت سلامتی ما را در معرض خطر قرار خواهد داد . معایب کامپوزیت دندان غیر اصولی نسبت به لمینت دندان بیشتر میباشد .

مزایای لمینت دندان

مزایای لمینت دندان اصولی بسیار زیاد میباشد ؛

 1. بهبود روابط اجتماعی
 2. بهبود روابط شغلی و اقتصادی
 3. افزایش اعتماد به نفس
 4. جلوگیری از پوسیدگی دندان
 5. عدم تغییر رنگ و عدم رنگ پذیری با گذشت زمان
 6. عدم نیاز به پالیش و پرداخت

با بررسی مزیت لمینت به این نتیجه میرسیم که لمینت دندان با گذشت زمان از نظر مالی و اقتصادی به نفع ما میباشد . لمینت و کامپوزیت

مزایای کامپوزیت دندان

مزایای کامپوزیت دندان اصولی بسیار زیاد میباشد ؛

 1. بهبود روابط اجتماعی
 2. بهبود روابط شغلی و اقتصادی
 3. افزایش اعتماد به نفس
 4. جلوگیری از پوسیدگی دندان

با بررسی مزیت کامپوزیت دندان  به این نتیجه میرسیم که کامپوزیت دندان با گذشت زمان از نظر مالی و اقتصادی به نفع ما میباشد . البته با بررسی مزایا و معایب کامپوزیت و لمینت به این نتیجه میرسیم لمینت مزیت بیشتری دارد .

قبل از انجام ایمپلنت بهتر است این مطلب را کامل بخوانید

برای رزرو نوبت اینترنتی از اینجا اقدام نمایید و یا با شماره 22220000-021 تماس بگیرید

فرق لمینت و کامپوزیت

تفاوت کامپوزیت ولمینت دندان چیست ؟ فرق کامپوزیت و لمینت دندان چیست ؟ تفاوت کامپوزیت ونیر ولمینت در زیر به صورت کامل توضیح داده میشود ؛

 1. طبق نوشته کتابهای دندانپزشکی ، میانگین طول عمر لمینت دوازده سال و میانگین طول عمر کامپوزیت هفت سال می باشد .
 2. ظاهر لمینت به علت مقاومت بالای سرامیک ، یه مرور زمان دچار تغییر نمی شود در حالی که ظاهر کامپوزیت به مرور زمان دچار تغییر می شود و دقیقا به همین علت کامپوزیت نیاز به پالیش سالیانه دارد .
 3. کامپوزیت هزینه کمتری نسبت به لمینت دارد .
 4. کامپوزیت رنگ پذیر میباشد در حالی که لمینت رنگ پذیر نمیباشد در نتیجه کامپوزیت بر خلاف لمینت نیاز به پالیش و پرداخت سالیانه دارد .
 5. در ایران کامپوزیت ونیر بیشتر از لمینت انجام میشود ولی در کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی این قضیه بالعکس میباشد .
 6. طبق نظر شخصی دکتر بهمن پوراقدم ، انجام کامپوزیت برای دندانپزشک نسبت به لمینت راحت تر می باشد . مهمترین دلیل ایشان ، حساسیت بسیار بالای چسباندن لمینت می باشد . چسباندن لمینت نیازمند مهارت بسیار بالایی می باشد .
 7. برخلاف تصور عموم مردم ، میزان تراش لمینت و کامپوزیت یکسان می باشد و هر دو درمان امکان انجام به صورت با تراش و بدون تراش را دارند .
 8. ماده کامپوزیت به مرور زمان دچار انقباض میشود . این تغییر ابعادی میتواند در طول زمان منجر به پوسیدگی فضای بین دندان و کامپوزیت شود در حالی که لمینت در طول زمان دچار تغییر ابعادی نمیشود .
 9. مقاومت کامپوزیت نسبت به مینای دندان کمتر است اما لمینت سرامیکی از مینای دندان مقاوم تر است .

کامپوزیت بهتر است یا لمینت ؟

لمینت یا کامپوزیت کدام بهتر است ؟ لمینت دندان بهتر است یا کامپوزیت ؟ با مطالعه فرق بین کامپوزیت و لمینت دندان ( در پاراگراف بالا به طور کامل توضیح داده شده ) به این نتیجه میرسیم در صورت نیاز به طراحی لبخند انجام لمینت به صلاح مراجع میباشد و تنها مزیت کامپوزیت  نسبت به لمینت هزینه پایین آن در ابتدای کار میباشد . البته اگر بلند مدت را در نظر بگیریم با توجه به طول عمر هردو و نیازمند پالیش بودن کامپوزیت ، لمینت در بلند مدت از نظر مالی به نفع مراجع میباشد .

بهترین لمینت دندان

بهترین نوع لمینت دندان کدام است ؟ بهترین مارک لمینت دندان چیست ؟ بهترین لمینت دندان لمینتی است که در آن از بهترین مواد قالبگیری ، بهترین پودر سرامیکی بهترین تجهیزات ، بهترین چسب لمینت استفاده شده است  و کلیه مراحل توسط یک دندانپزشک ماهر به طور کامل و به دقت انجام شود .

بهترین مارک کامپوزیت ونیردندان

بهترین نوع کامپوزیت چیست ؟ بهترین مارک کامپوزیت چیست ؟ بهترین برند کامپوزیت دندان چیست؟ کامپوزیت آی پی اس ، کامپوزیت کازمودنت ، کامپوزیت توکویاما از بهترین برندهای کامپوزیت های دندان میباشند و از نظر رنگ پذیری و تغییر ابعادی و براقیت نسبت به سایر کامپوزیت ها بهتر میباشند . اما کامپوزیت مورد استفاده تنها ده درصد در طول عمر کامپوزیت موثر میباشد و چسب کامپوزیت ( باندینگ ) تکنیک قراردهی ، نحوه آماده سازی دندان و مراحل کاری در طول عمر کامپوزیت بسیار موثر میباشند در واقع میتوان گفت بهترین کامپوزیت ونیر کامپوزیت ونیری است که تمام موارد فوق به طور کاملا ایده آل در آنها رعایت شده باشد .

دکتر خوب برای لمینت دندان

بهترین دکتر برای لمینت دندان کیست ؟  بهترین دندانپزشک برای لمینت دندان دندانپزشکی است که بهترین تجهیزات ، بهترین چسب لمینت و بهترین تکنیک ساخت لمینت و بهترین لابراتوار لمینت را به کار ببرد و مراحل کاری را به دقت انجام دهد . در واقع یک عامل تعیین کننده نمیباشد و مجموع این عوامل در کنار هم یک دندان پزشک را به دکتر خوب برای لمینت تبدیل مینماید .

دکتر خوب برای کامپوزیت دندان

بهترین دکتر برای کامپوزیت دندان کیست ؟ بهترین دندانپزشک برای کامپوزیت ونیر دندانپزشکی میباشد که بهترین تجهیزات ، بهترین مواد ، باندینگ  خوب و بهترین و مناسبترین تکنیک کامپوزیت ونیر را استفاده مینماید و کلیه مراحل کاری را به دقت و با کمترین خطا انجام میدهد . در واقع در کنار هم قرار گرفتن تک تک این عوامل یک دندانپزشک را به دکتر خوب برای کامپوزیت دندان تبدیل مینماید .

نظرات مردم درباره لمینت

کامپوزیت و لمینت نی نی سایت

در ایران ، در وبسایت نی نی سایت برخی افراد نظرات خود درباره کامپوزیت و لمینت را نوشته اند .

 

افراد مشهوری که کامپوزیت کرده اند

 

 

افراد مشهوری که لمینت کرده اند

در هر ساعت از شبانه روز و در هر کجا که هستید نوبت خود را به راحتی رزرو کنید

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.