لمینت دندان در تهران

برای پرش به عنوان مورد نظر بر روی آن کلیک نمایید.

لمینت دندان چیست ؟

لمینت و کامپوزیت : معنی لمینت یعنی پوسته . لمینت دندان به معنای پوسته ی نازکی از مواد هست که جهت تغییر شکل ، سایز و رنگ دندانها استفاده میشود . این موارد میتواند به دلخواه خود مراجع باشد یعنی سایز و رنگ و شکل دندانها را مراجعین به دلخواه و با مشورت پزشک خود میتوانند انتخاب نمایند . انجام لمینت به معنای خیلی سفید شدن دندانها نمیباشد بلکه رنگ لمینت را خود مراجع انتخاب مینماید . افراد جامعه لمینت را صرفا لمینت سرامیکی میدانند . در زیر انواع لمینت توضیح داده میشود .

انواع لمینت

لمینت دو نوع دارد ؛ لمینت کامپوزیتی و لمینت سرامیکی . افراد جامعه لمینت کامپوزیتی را کامپوزیت مینامند و لمینت سرامیکی را لمینت . در این متن جهت فهم بیشتر افراد ما نیز این قاعده را طبق تصور افراد جامعه رعایت مینماییم .

نکات مهم در مورد دندانپزشکی زیبایی و کامپوزیت و لمینت

 1. در دندانپزشکی به کمک چهار روش میتوان زیبایی دندانها را افزایش داد: لمینت ، کامپوزیت ، ارتودنسی ، بلیچینگ
 2. بهتر است قبل از درمان دندانپزشکی اطلاعات هر چند اندکی، کسب نماییم تا انتخاب درستی داشته باشیم .
 3. کامپوزیت ماده ی پر کردن دندان میباشد که شامل طیف رنگی طبیعی تا بسیار سفید و درجه شفافیت متفاوت میباشد ، دندانپزشک آنرا بر روی دندانهای بیمار فرم میدهد ، لمینت پوسته نازک سرامیکی است که گاها با تراش اندک (در حد نیم میلیمتر ) توسط لابراتوار دندانپزشکی ساخته میشود و روی دندان قرار میگیرد .بلیچینگ یعنی سفید کردن دندانها بدون تغییر در شکل و ابعاد دندانها که بیشترین نتیجه با استفاده همزمان این دو روش بدست می آید .
 4. داشتن دندانهای زیبا موجب افزایش اعتماد به نفس و پیشرفتهای اقتصادی و اجتماعی فرد در بلند مدت میگردد.
 5. دندانهای جلو هر شخص باید از لحاظ زیبایی مورد رضایت فرد باشد در غیر این صورت مداخلات دندانپزشکی توصیه میگردد.
 6. لمینتهای امروز نیاز به تراش کمتری دارند و گاها بدون تراش هم انجام میشوند
 7. جنس لمینت از سرامیک است سرامیک نسبت به کامپوزیت استحکام بالاتری دارد و دچار تغییر رنگ نمیشود.
 8. در تعیین شکل و رنگ کامپوزیت ونیر و لمینت الگوی رنگی که شامل زردترین رنگ تا سفید ترین رنگ میباشد به مراجع داده میشود و با مشورت مراجع رنگ ایده آل متناسب با چهره بیمار انتخاب میشود.اما با بلیچینگ رنگ
 9. دندانها فقط امکان تغییر در حد یک یا دو درجه دارند و قابل پیشبینی نمیباشد.
 10. طبق نوشته کتابهای دندانپزشکی و مقالات میانگین عمر لمینت سرامیکی 15 سال و کامپوزیت 8 سال میباشد.
 11. در پروسه قراردهی لمینت و کامپوزیت دندانپزشک طی مراحل کار مختلف از مواد و ابزارهای بسیاری استفاده مینماید، انجام دقیق تک تک این مراحل در کیفیت نهایی کار و طول عمر درمان موثر میباشد،و یکی از دلایل تفاوت قیمت مراکز مختلف همین امر میباشد .
 12. قبل از انجام کامپوزیت ونیر و لمینت در مواردی لبخند دیجیتال توصیه میشود.
 13. افرادی که قصد انجام لمینت و کامپوزیت ونیر را دارند باید بهداشت دهانی خود را به طور کامل رعایت نمایند.
 14. کامپوزیت ونیر ، بلیچینگ و لمینت تمامی دندانها حداکثر در دو یا سه جلسه انجام میشود.

آیا میخواهید کلیه دندانهای خود را در یک مرکز چکاپ کرده و خیالتان راحت شود؟ بر روی چکاپ دندانپزشکی کامل کلیک نمایید.

مهمترین ابهامات مراجعین که بهتر است قبل از انجام لمینت رفع شود

 1. فقط در کامپوزیت نیازی به تراش دندان نیست ؛ این جمله نادرست میباشد لمینت های جدید را میتوان بدون تراش انجام داد اما عدم تراش دندان مزیت نمیباشد.
 2. برای تراش دندان در کامپوزیت یا لمینت دندان را مثل کله قند میتراشند؟ خیر تصویری که از تراش در ذهن مراجعین هست در واقع تراش روکش میباشد در صورت نیاز به تراش در لمینت یا کامپوزیت ،تراش در حد نیم میلیمتر خواهد بود و آن هم از قسمت جلوی دندان یعنی اگر تاج دندان دارای چهار سطح باشد یک سطح آن تراشیده میشود.
 3. در صورت انجام کامپوزیت یا لمینت ، اگر دندانم پوسیده شود امکان ترمیم آن وجود ندارد و باید کل لمینت خارج شود: این جمله نیز صحیح نمیباشد زیرا حتی اگر دندان لمینت یا کامپوزیت نباشد در دندانهای جلو دندانپزشک حفره دسترسی به پوسیدگی دندان را از پشت دندان ایجاد مینماید.در دندانی که لمینت شده در نودونه درصد مواقع لمینت خارج نمیشود.
 4. انجام کامپوزیت یا لمینت اگر بدون تراش باشد قابل برگشت میباشد و میتوان آنها را از دندان جدا کرد و به حالت قبل برگشت: این تصور اشتباه میباشد زیرا باند کامپوزیت و لمینت به دندان فیزیکی نمیباشد،کامپوزیت یا لمینت اگر اصولی کار شوند موجب زیبایی دندانهای جلو شما میشوند و درصورتی که اصولی کار نشوند تعویض میشوند و با درمان مناسب جایگزین میشوند . اگر شما از نظر زیبایی از دندانهای جلو خود راضی میباشید دلیلی برای انجام کامپوزیت یا لمینت وجود ندارد و اگر از زیبایی دندانهای جلو خود راضی نمیباشید پس از انجام درمان مناسب راضی تر خواهید بود و دلیلی برای برگشت به حالت قبل از درمان وجود ندارد.
 5. رنگ کامپوزیت یا لمینت خیلی سفید است : قبل از انجام کامپوزیت یا لمینت شید رنگی دندانپزشکی که شامل زردترین رنگ یا سفید ترین رنگ میباشد به مراجعین داده میشود و بامراجعین در مورد رنگ نهایی مشورت میشود.یعنی رنگ نهایی کاملا قابل انتخاب میباشد.
 6. با انجام کامپوزیت یا لمینت دندانهام جلو زده میشوند: این حرف تا حدودی در مورد کامپوزیت صدق میکند، دلیل این موضوع هم خاصیت پوشش رنگ کمتر کامپوزیت نسبت به لمینت میباشد و دندانپزشک برای اینکه رنگ دندان زیرین را حذف نماید مجبور به استفاده ازلایه ضخیمی از کامپوزیت روی دندان میباشد.
 7. بهترین دندانپزشک زیبایی همواره تعداد زیادی نمونه کار در صفحات مجازی دارد:این تصوری اشتباه هست و دیدن چندین نمونه کار از دندانپزشکتان کفایت میکند و واقعیت این است که بهترین تبلیغات برای بهترین دندانپزشکان مراجعین قبلی میباشد نه صفحات مجازی.البته در مرکز دکتر بهمن پوراقدم تعداد زیادی نمونه کار وجود دارد که به هنگام مراجعه حضوری میتواند به رویت مراجعین برسد.
 8. بهترین دندانپزشک زیبایی بایستی مرکزی بسیار پرمراجع داشته باشد و همزمان چندین پزشک دراین مرکز در حال ارائه خدمات باشند:با توجه به اینکه دندانپزشکی شغلی میباشد که نیازمند دقت ، نظم ، حوصله و رعایت بهداشت میباشد ، طبق نظر شخصی دکتر بهمن پوراقدم امکان رعایت این موارد با ویزیت دهها نفر و درمان دهها نفر در یک مرکز، درصد خطایی بالایی دارد.علاوه بر این دندانپزشکی شغلی فیزیکی ،فرسایشی میباشد ،لذا دندانپزشکی که روزانه دهها مراجع را درمان مینماید به طور ناخودآگاه ممکن است کیفیت درمانش کاهش یابد.
 9. مراجعه به یک کلینیک دندانپزشکی با مطب خصوصی فرقی ندارد؛ کلینیک هایی خوب میباشند که پزشکان آن مرکز تعویض نشوند تا شما همواره دسترسی به پزشک معالجه گر خود داشته باشید ،همچنین پزشکانی که در آن کلینیک میباشند قادر به سفارش و خرید تجهیزات و مواد درخواستی خود باشند.با رعایت این شرایط این دو میتوانند در یک رده قرارگیرند.اما به صورت کلی مراجعه به مطب های خصوصی توصیه میشود، زیرا معمولا بهترین دندانپزشکان استخدام سایر مراکز نمیشوند و ترجیح میدهند در مطب خصوصی خود خدمات دندانپزشکی را ارائه دهند.و درآمدی مستقل داشته باشند.
 10. همواره بهترین دندانپزشکان زیبایی ضمانت های چند ساله ارائه میدهند:همواره ضمانت طولانی مدت یکی از راههای جذب مراجع برای اکثر کسب و کارها میباشد ،صرفا ضمانت کردن به معنای ایده آل بودن درمان انجام شده نمیباشد ، بلکه بعضی از مواقع روشی برای فروش کالاهای درجه دو برای مشتریان میباشد، و معمولا مراکزی ضمانت های بلند مدت ارائه میدهند که با مشکل کمبود مراجع یا خریدار مواجه میباشند،هیچ پزشک باتجربه ای کار درمانی را بیش از چند ماه ضمانت نمیکند زیرا در کار درمانی هیچ قطعیتی وجود ندارد ،و طول عمر درمان های دندانپزشکی به چندین عامل بستگی دارد که تعدادی از عوامل خارج از حیطه پزشک شما و حتی خود شما میباشد
  نقص در هر کدام از این عوامل موثر ممکن است منجر به کاهش طول عمر درمان دندان شما شود،مثلا در صورتی که در آینده خود فرد دچار مشکل سیستمیک(دیابت،پوکی استخوان،…) شود و یا بهداشت دهان ودندان را رعایت ننماید طول عمر درمانها دندانپزشکی کاهش میابد لذا پزشکان ماهر هیچکدام کار درمانی را به صورت بلند مدت ضمانت نمی نمایند ، کلام آخر در مورد ضمانت این میباشد که طول عمر درمان شما با ضمانت پزشکتان افزایش نمی یابد بلکه با انتخاب مواد مصرفی و تجهیزات خوب ، دندانپزشک خوب و حفظ سلامتی بدن، تغذیه مناسب و رعایت بهداشت دهان و دندان افزایش می یابد. آیا دندانی که الان به دنبال درمان آن میباشید با وجود آنکه دست نخورده و دندان طبیعی بوده ضمانت مادام العمر داشته که به دنبال ضمانت طولانی مدت میباشید؟!
 11. بهترین دندانپزشکان بایستی هزینه کم دریافت نمایند: پس از خواندن مطالب قسمت تعرفه لمینت و کامپوزیت در همین صفحه متوجه خواهید شد که این جمله اشتباه میباشد.توجه فرمایید با خواندن این قسمت به احتمال زیاد از ضررهای مادی و سلامتی و زمانی زیادی نه تنها در صنف دندانپزشکی بلکه به هنگام خرید یا دریافت خدمات در سایر اصناف جلوگیری خواهید نمود.
 12. بهتر است به مطبی مراجعه کنم که روکش یا لمینت هم در داخل مطب ساخته میشود:ساخت روکش در حیطه و تخصص صنفی به عنوان لابراتوار دندانسازی میباشد که یکی از رشته های دانشگاهی میباشد در این رشته فرد جهت دریافت مدرک تحصیلی 150 واحد درسی را پاس مینماید در حالی که دندانپزشکان در طول تحصیل تنها چهار واحد درسی مربوط به لابراتوار دندانسازی (یعنی مربوط به ساخت روکش و لمینت) را میگذرانند. لذا بهترین روکش ها را بهترین لابراتوارها میسازند نه دندانپزشکانی که در مرکز خود دستگاه CADCAM دارند ،از جمله نقاط ضعف این دستگاهها ساخت لمینت ها و روکشهای تک لایه و نازیبا میباشد.
  پس برای داشتن روکش یا لمینت ایده آل بایستی دندانپزشکتان دندانها را اصولی آماده سازی کند و اصولی اسکن یا قالبگیری کند و اصولی بچسباند در کنار اینکه لابراتوار روکش یا لمینت را اصولی آماده کند.با وجود آنکه استفاده از دستگاههای ساخت روکش منجر به کاهش هزینه های مطب دندانپزشکی و افزایش سود مرکز میشود،در مرکز دکتر بهمن پوراقدم با وجود آنکه این دستگاه وجود دارد اما در نودونه درصد مواقع استفاده نمیشود و کارهای مربوط به لابراتوار به لابراتوارهای درجه یک ارسال میشود.
 13. دندانپزشک من بایستی کلیه مراحل را با میکروسکوپ و لیزر و اسکنر انجام دهد:در کلیه مشاغل خدماتی ابزارهای مختلفی وجود دارد و هر کدام از ابزار ها کاربرد خاصی دارد و طبیعتا مراکزی که ابزارهای متنوع تری دارند جهت انتخاب ارجحیت دارند(البته بیش از نصف تجهیزات جدید که تولید میشوند همانند آپشن های ماشین های جدید،صرفا جهت فروش برای افزایش سود کمپانی های تولید کننده میباشند و در عمل استفاده نمیشوند و یا استفاده از آنها منجر به افزایش کیفیت رانندگی شما نمیشود) اما هر ابزاری که جدیدتر و پیچیده تر باشد دلیل بر این نیست که استفاده از آن برای انجام یک درمان نسبت به ابزارهای قدیمی یا ساده تر بهتر میباشد،
  برای مثال میکروسکوپ دندانپزشکی بهتر است در جراحی های لثه بسیار کوچک یا درمان ریشه ی دندان های خاص یا جهت درآوردن قطعات ریز داخل ایمپلنت که دچار شکستگی شده اند و چک کردن نحوه ی تراش و میزان پوسیدگی باقیمانده دندان استفاده شود و استفاده از آن در برخی از درمانها توجیهی ندارد…… همچنین استفاده از لیزر در برخی از درمان ها منجر به کاهش کیفیت خدمات میشود(طبق برخی از مقالات استفاده از لیزر در برخی از مواقع منجر به تعویق روند ترمیم زخم نیز میشود).و یا استفاده از اسکنر نسبت به قالبگیری در درمانهای  پیچیده یا زیر لثه ضعیف تر میباشد.مطب دندانپزشکی بهتر است مجهز باشد تا پزشک در موارد مورد نیاز بتواند این ابزارها را استفاده نماید ولی اینکه پزشک همه درمانها را با میکروسکوپ و لیزر و اسکنر انجام دهد ممکن است منجر به کاهش کیفیت درمان شود.
  در واقع ممکن است بعضی از همکاران جهت جذب مراجع یا جلب رضایت مراجعین در استفاده از این ابزارها زیاده روی نمایند و این موضوع ریشه در نا آگاهی و انتظار نابه جای برخی مراجعین دارد. به طوری که برخی مراجعین اصرار بر این دارند کلیه مراحل درمان ریشه یا عصب کشی با لیزر انجام شود این انتظار همانند این موضوع میباشد که شما از یک فرد انتظار دارید با دمپایی اورجینال شرکت نایک در دوی صد متر شرکت کند!!!در پایان این نکته را عرض کنیم مرکز دکتر بهمن پوراقدم مجهز به اسکنر(وسیله ای بدون نیاز به قالبگیری سنتی)،لیزر و میکروسکوپ سایر دستگاههای پیشرفته میباشد اما در این مرکز این دستگاهها در موقعیت مناسب استفاده میشوند.

عوارض لمینت یا کامپوزیت بی کیفیت

 1. التهاب و خونریزی لثه
 2. لبخند غیر طبیعی
 3. جلو زدگی دندانها
 4. بوی بد دهان
 5. کاهش طول عمر دندانها
 6. ایجاد اشکال در گویش شخص
 7. پوسیدگی دندانها

لمینت طبیعی دندان

بیش از نود درصد لمینت ها و کامپوزیت های کارشده ,غیر طبیعی دیده میشوند.دلایل این غیر طبیعی دیده شدن را در زیر ذکر مینماییم:

 1. عدم طراحی لبخند دقیق
 2. استفاده از متریال نامناسب
 3. استفاده از لمینت ها و کامپوزیت های بسیار ضخیم
 4. استفاده از رنگ های خیلی روشن
 5. عدم لایه لایه بودن کارها,توجه فرمایید که گچ و مروارید هر دو سفید میباشند ولی مروارید میدرخشد دلیل درخشش مروارید وجود لایه شفاف روی لایه سفید میباشد در لمینت های طبیعی و با کیفیت نیز همین امر امکان پذیر میباشد

برای طییعی دیده شدن لمینت رعایت درست هر پنج عامل بالا الزامی میباشد .در دندانپزشکی دکتر بهمن پوراقدم و یلدا بازرگان اولین اصل طراحی لبخند طبیعی دیده شدن آن میباشد.

لمینت (لمینت سرامیکی) چندین نوع دارد :

 1. لمینت فلداسپاتیک : نیازمند تراش بیشتر است و تقریبا قدیمی ( دلیل ترس جامعه از تراش لمینت این نوع لمینت میباشد که قبلا مرسوم بود )
 2. لمینت EMAX : نیازمند تراش کمتر و نسل جدید لمینت میباشد و مقاومت بالایی دارد .
 3. لمینت لومینیرز : لمینت بدون تراش را لومینیرز مینامند .

صفر تا صد ایمپلنت را با کلیک بر روی  ایمپلنت تهران مطالعه نمایید.

مراحل لمینت دندان

در یک جلسه کل دندانها قالبگیری میشود و در جلسه بعد کل لمینت ها تحویل داده میشود . در واقع دو جلسه برای انجام لمینت کل فک بالا و پایین کافی میباشد . فاصله جلسه اول و دوم یک الی چند روز میباشد و بستگی به لابراتوار دندانپزشکتان دارد . البته چند روز صبر کردن جهت انجام لمینت توصیه میگردد چون لابراتوار زمان بیشتری جهت شکل دهی نیاز خواهد داشت . اگر کل لمینت با دستگاه کدکم ساخته شود میتوان یک روزه هم لمینت را تحویل داد اما دستگاه کدکم لمینت تک لایه میسازد که از نظر زیبایی کم کیفیت میباشد ، در واقع میتوان گفت دلیل تفاوت قیمت و تفاوت ظاهری لمینتها هنر دست لابراتوار  و دندانپزشک میباشد .

فیلم لیمنت دندان

تراش دندان برای لمینت

تراش لمینت دندان بستگی به تکنیک انجام لمینت و نحوه تراش دندان برای لمینت دارد و نسبت به تکنیک های گذشته ( لمینت فلد اسپاتیک یکی از تکنیک های گذشته میباشد ) بسیار کمتر و در حد نیم میلیمتر ( لمینت کانتکت لنزیا emax ) و گاها کاملا بدون تراش ( لومینیرز ) میباشد . در صورت استفاده از تکنیک کانتکت لنز یا emax یا لومینیرز اکثر مراجعین و اطرافیانشان متوجه تراشیدن دندان نمیشوند .

عکس میزان تراش دندان در لمینت

لمینت دندان در تهران

لمینت سرامیکی چیست ؟

پوسته ای از جنس سرامیک که در لابراتوار ساخته میشود و جهت بهبود رنگ و اندازه و سایز دندان ها از این درمان استفاده میشود . لمینت و کامپوزیت دندان

فیلم نظرات 50 نفر از مراجعین دکتر بهمن پوراقدم و دکتر یلدا بازرگان

کامپوزیت دندان چیست ؟

ماده ای که برای ترمیم دندان استفاده میشود و گاها به صورت پوسته ای نازک توسط دندانپزشک بر روی دندان ها جهت اصلاح رنگ سایز و شکل دندان ها استفاده میشود .

صفر تا صد ایمپلنت را با کلیک بر روی  ایمپلنت تهران مطالعه نمایید.

آیا در کامپوزیت دندان تراش میخورد ؟

بعضی از مراجعین اولین سوالی که از ما میپرسند این هست آیا برای کامپوزیت دندان را میتراشند ؟ در پاسخ به این عزیزان میگوییم تراش دندان برای کامپوزیت همانند لمینت وقتی الزامی میباشد که دندانها نا مرتبی زیادی داشته باشند . نکته قابل توجه این است که نسل جدید لمینت ها یعنی لومینیرز نیز میتواند بدون تراش باشد .اما این به معنای این نمیباشد که عدم تراش دندان چه در لمینت یا کامپوزیت حسن میباشد.

ونیر چیست ؟

معنی ونیر یعنی پوسته یا پوشاننده . ونیر و لمینت مترادف هم میباشند و دو نوع ونیر دندانپزشکی داریم ؛ ونیر سرامیکی و ونیر کامپوزیتی . زیبایی دندان با ونیر چندین برابر میشود و قبل از انجام ، داشتن آگاهی کامل درباره انواع ونیر الزامی میباشد .

کامپوزیت ونیر چیست ؟

ونیر کامپوزیت یعنی قرار دادن ماده کامپوزیت روی دندان جهت اصلاح رنگ و سایز و شکل دندان ها . معادل کامپوزیت ونیر لمینت کامپوزیت یا کامپوزیت میباشد و افراد هر سه این کلمات را به جای هم استفاده مینمایند . برای دیدن نمونه کارهای کامپوزیت ونیر در اینستاگرام روی آیکون اینستاگرام زیر صفحه کلیک نمایید .

فرق لمینت و کامپوزیت

تفاوت کامپوزیت و لمینت دندان چیست ؟ فرق کامپوزیت و لمینت دندان چیست ؟ تفاوت کامپوزیت ونیر و لمینت در زیر به صورت کامل توضیح داده میشود

کامپوزیت بهتر است یا لمینت ؟

لمینت یا کامپوزیت کدام بهتر است ؟ لمینت دندان بهتر است یا کامپوزیت ؟ با مطالعه فرق بین کامپوزیت و لمینت دندان ( در پاراگراف بالا به طور کامل توضیح داده شده ) به این نتیجه میرسیم در صورت نیاز به طراحی لبخند ، انجام لمینت به صلاح مراجع میباشد و تنها مزیت کامپوزیت نسبت به لمینت هزینه پایین آن در ابتدای کار میباشد . البته اگر بلند مدت را در نظر بگیریم با توجه به طول عمر هردو و نیازمند پالیش بودن کامپوزیت ، لمینت در بلند مدت از نظر مالی به نفع مراجع میباشد .

چه چیزی دندانپزشکی VIP را متفاوت می کند؟؟

 • انجام کلیه خدمات دندانپزشکی با رعایت کامل اصول بهداشتی و استفاده از وسایل یکبار مصرف
 • چک آپ کلی و انجام کلیه خدمات دندانپزشکی فوری
 • دندانپزشکی بدون درد
 • دندانپزشکی دیجیتال با تجهیزات مدرن(لیزر،اسکنر،میکروسکوپ)
 • رزرو زمانی VIP برای ساعات غیر کاری ویژه مدیران و افراد پرمشغله
 • عدم استخدام سایر پزشکان در مرکز و انجام صفر تا صد کلیه خدمات توسط خود پزشک نه دستیاران

تعرفه لمینت و کامپوزیت

هزینه زمانی و اقتصادی خدمات دندانپزشکی ارزان در بلند مدت بالاتر از خدمات دندانپزشکی باکیفیت میباشد ، ابتدا برای فهم این موضوع توضیحاتی را ارائه میدهیم و سپس تعرفه لمینت ایده آل را خدمتتان عرض خواهیم نمود.اطلاعات زیر از این پس کمک کمی در بسیاری از انتخابهای زندگی شما خواهد کرد.
بهترین سیاست برای هزینه کردن در اصناف مختلف متفاوت است، لذا بایستی قبل از هزینه کردن نوع صنف مورد نظر خود را مشخص نماییم،به طور کلی سه نوع صنف وجود دارد؛

 1. صنف تماما کالایی:مشاغلی که ما فقط از این مشاغل کالا میخریم و برای ما فقط کالایی که میخریم و اصل بودن کالا مهم میباشد.لذا خرید همین کالا با قیمت هرچقدر پایینتر به نفعمان میباشد.جهت خرید کالا بهتر است مراکز مختلف تماس گرفته و به دنبال قیمت و تخفیفات بیشتر و جشنواره باشیم.
 2. صنف تماما خدماتی:مشاغلی که فقط شرکت و فرد خدمات دهنده مهم میباشد. مثلا یک وکیل قوی یا یک متخصص قلب رده بالا با آنکه ممکن است هزینه های بالایی دریافت نماید، ولی در بلند مدت منجر به سودهای زمانی و اقتصادی بیشتری میشود.و انتخاب وکلا و پزشکان قلب نیمه ماهر ممکن است منجر به ضررهای مادی ومعنوی جبران ناپذیر ما شود.لذا در این مشاغل خود فرد ارائه دهنده خدمت مهم میباشد نه قیمت و نه چیز دیگر و بایستی به دنبال بهترین ها به اندازه وسع خودمان باشیم.
 3. صنف کالایی ،خدماتی:این شغل ها نادر میباشند و متاسفانه افراد قادر به تفکیک این شغل ها از دو دسته بالایی نیمباشند. دندانپزشکی ، لابراتوارهای دندانسازی ، جواهرسازی و فرشبافی جزو این شغل ها میباشند شما به بهترین دندانپزشک دنیا یک توربین دندانپزشکی چینی با کیفیت پایین بدهید، این دندانپزشک قادر نخواهد بود دندان شمارا برای روکش یا ترمیم یا درمان ریشه، ایده آل بتراشد و یا بالعکس شما به یک دندانپزشک ،بهترین توربین دنیا را بدهید نباید انتظار داشته باشید مناسب ترین درمان را برای شما ارائه دهد.

افراد با توجه به اینکه در طول سال نود و پنج درصد مواقع با اصناف تماما کالایی (مورد یک که در بالا اشاره شد)مواجه هستند ،به سیاست خرید صنف کالایی شرطی میشوند و به هنگام هزینه در موارد مربوط به مورد دو و سه با اینکه توانایی مالی بالایی دارند ولی به دنبال هزینه های پایین میباشند و همین موضوع منجر به ضررهای مالی و زمانی فرد در بلند مدت میشود.

لذا اگر به دنبال بهترین خدمات دندانپزشکی میباشید، بایستی مرکزی مراجعه نمایید . که علاوه بر حضور یک دندانپزشک ماهر در این مرکز بهترین تجهیزات و مواد مصرفی نیز استفاده شوند. خوانندگان عزیز استفاده از این مواد مصرفی و تجهیزات در کشور تورمی مثل ایران که دندانپزشکان به صورت دلاری این موارد را خریداری مینمایند بسیار هزینه بر میباشد و منجر به خواب سرمایه هنگفت دندانپزشکان میشود ،لذا هزینه های دریافتی این مراکز با نرخ خدمات ریالی کشور ایران ممکن است همخوانی نداشته باشد. همانند خودرو خارجی که ممکن است یک کارمند ایرانی جهت خرید یک خودرو خارجی حقوق چندین سال خود را پس انداز نماید.و یا گوشی آیفونی که قیمتش میتواند معادل یک سال کارکرد کارمند ایرانی باشد.
افراد با توجه به اینکه در طول سال نود و پنج درصد مواقع با اصناف تماما کالایی مواجه هستند ،به سیاست خرید صنف کالایی شرطی میشوند و به هنگام هزینه در اکثر مواقع با اینکه توانایی مالی بالایی دارند ولی به دنبال هزینه های پایین میباشند و همین موضوع منجر به ضررهای مالی و زمانی فرد در بلند مدت میشود.

توجه فرمایید هدف از نگارش مطالب بالا جلوگیری از آسیب به سلامتی و زیبایی و جلوگیری از اتلاف وقت به دلیل ناآگاهی میباشد، هدف این نیست که شما به خاطر بهترین خدمات دندانپزشکی از اطرافیان خود قرض بگیرید بلکه در صورتی که توانایی مالی کمی دارید در صورت نیاز به خدمات دندانپزشکی زیبایی تا زمانی که قادر به پرداخت هزینه خدمات مناسب دندانپزشکی باشید صبر کنید ، همچنین هدف توجیه افرادی هست که در صنف های تماما کالایی هزینه های پرداخت مینمایند(مثلا خرید ساعت یا جواهراتی که حتی ارزش افزوده آنچنانی ندارند و یک لحظه پس از خرید فرد خریدار هزاران دلار ضرر میکند) و یا در صنف هایی همانند آرایشگری هزینه های بسیار بالا پرداخت مینمایند ولی در امور دندانپزشکی و سلامتی به دنبال هزینه های پایین به دلیل عدم آشنایی با موارد بالا میباشند، همین افراد در بلند مدت شدیدا متضرر میشوند.

در صورتی که توانایی مالی پایینی دارید توصیه میشود به اندازه وسع خود هزینه کرده و به مراکزی که خدمات دندانپزشکی اقساطی انجام میدهند ولی کیفیت خدمات و مواد مصرفی بالایی دارند استفاده مینمایند مراجعه نمایید،در مرکز دندانپزشکی دکتر بهمن پوراقدم در شرایط خاص خدمات دندانپزشکی اقساطی ارائه میشود.توصیه میشود در صورتی که توانایی مالی کمی دارید از انجام کارهای زیبایی تا زمان تکمیل بودجه خود خودداری نمایید و صرفا امور درمانی خود را انجام دهید.

در کل برای اینکه بدانیم قیمت معقول لیمنت با کیفیت در ایران با رعایت اصول چقدر باید باشد بهتر است نصف قیمت این خدمات در کشورهای مدرن مثل سوییس ، آلمان و یا آمریکا را در نظر داشته باشیم . لیست قیمت لمینت در آن کشورها را به انگلیسی سرچ نمایید مشاهده میفرمایید که میانگین هزینه لمینت در این کشورها 700 دلار میباشد ، اگر فرض کنیم که هزینه ها از جمله هزینه زندگی و مالیات برای دندانپزشکان در آن کشور ها دو برابر ایران میباشد لذا 700 دلار را تقسیم بر دو کرده و به عدد 350 دلار میرسیم .
پس قیمت معقول لیمنت  با بهترین متریال و بهترین دستگاهها و رعایت همه اصول کار در ایران حدود 350 دلار میباشد. در مورد کامپوزیت ونیر هم با توجه به اینکه حدود نصف هزیته دریافتی دندانپزشکان در لمینت هزینه لابراتوار میباشد برای دستیابی به قیمت کامپوزیت ایده آل میتوانیم 350 دلار را تقسیم بر دو کنیم و به عدد 175 دلار بابت هر واحد کامپوزیت ونیر برسیم. حال اگر مراکزی لمینت را با اختلاف فاحشی از این قیمت کار مینمایند بی شک از محصولات جانبی بی کیفیت و  لابراتوارهای دندانسازی درجه دو استفاده مینماید. و یا زمان کمتری به مراجعین اختصاص میدهد.و در یک روز تعداد مراجعین زیادی را درمان مینمایند.اگر شخصی به دنبال لمینت با کیفیت بالا با قیمت های پایین میباشد همانند فردی است که به دنبال خریدن خودرو بنز در ایران با قیمت پراید در ایران میباشد.و یا شخصی که قصد خرید گوشی آیفون ارزان تر از سایر کشورها را دارد.

کلام آخر اگر فردی به دنبال خدمات ارزان باشد وارد یک سیکل معیوب میشود اول دندان خود را پر میکند؛ در صورت عدم درمان صحیح همان درمان تکرار میشود و یا دندان دچار مشکل میشود و اینبار مجبور به انجام عصب کشی یا روکش میشود؛ در صورت عدم درمان صحیح عصب کشی یا روکش ،دندان مورد نظر کشیدنی میشود، سپس ایمپلنت میشود. در صورت عدم درمان صحیح ایمپلنت؛ همان ایمپلنت چند سال بعد در می آید و استخوان فرد تحلیل می رود و مرحله بعد همان فرد به دنبال پیوند استخوان و ایمپلنت میباشد و ……. برخی از افراد این چرخه را تا آخر عمر ادامه میدهند و زمان بسیار بیشتری صرف میکنند و هزینه های بسیار بیشتر پرداخت مینمایند، برخی از افراد هم فقط تا مرحله کشیدن ادامه میدهند و سالیان سال به خاطر بی دندانی کیفیت زندگی پایین تری را تجربه مینمایند و به سلامتی و زیبایی خود آسیب میزنند….

فیلم محیط دندانپزشکی VIP دکتر بهمن پوراقدم و دکتر یلدا بازرگان

هزینه لمینت در مرکز دکتر بهمن پوراقدم و دکتر یلدا بازرگان

در مرکز دندانپزشکی VIP کلیه خدمات بدون درد میباشد و لمینت در نود درصد مواقع با اسکنر به جای قالبگیری سنتی انجام میشود . هزینه لمینت کامپوزیتی در مرکز VIP پنج میلیون تومان و هزینه لمینت سرامیکی چهارده میلیون تومان میباشد.

بهترین لمینت دندان

بهترین نوع لمینت دندان کدام است ؟ بهترین مارک لمینت دندان چیست ؟ بهترین لمینت دندان لمینتی است که در آن از بهترین مواد قالبگیری ، بهترین پودر سرامیکی ، بهترین تجهیزات و بهترین چسب لمینت استفاده شده است و کلیه مراحل توسط یک دندانپزشک ماهر به طور کامل و به دقت انجام شود .

آیا میدانید بهترین دندانپزشکان چه ویژگی هایی دارند؟برای کسب اطلاعات بر روی بهترین دندانپزشک تهران کلیک نمایید.

بهترین مارک کامپوزیت ونیر دندان

بهترین نوع کامپوزیت چیست ؟ بهترین مارک کامپوزیت چیست ؟ بهترین برند کامپوزیت دندان چیست ؟ کامپوزیت آی پی اس ، کامپوزیت کازمودنت ، کامپوزیت توکویاما از بهترین برندهای کامپوزیت های دندان میباشند و از نظر رنگ پذیری و تغییر ابعادی و براقیت نسبت به سایر کامپوزیت ها بهتر میباشند . اما کامپوزیت مورد استفاده تنها ده درصد در طول عمر کامپوزیت موثر میباشد و چسب کامپوزیت ( باندینگ ) تکنیک قراردهی ، نحوه آماده سازی دندان و مراحل کاری در طول عمر کامپوزیت بسیار موثر میباشند . در واقع میتوان گفت بهترین کامپوزیت ونیر کامپوزیت ونیری است که تمام موارد فوق به طور کاملا ایده آل در آنها رعایت شده باشد .

حوصله تماس تلفنی نداری؟همین حالا وقت خود را با کلیک بر نوبت دهی آنلاین دندانپزشکی رزرو کن

ویژگی های بهترین دکتر لمینت دندان

توجه فرمایید که این ویژگی ها به ترتیب اولویت ذکر شده اند و مواردی که در رتبه ها اول میباشند اهمیت بیشتری دارند

 1. وجدان کاری ودقت و وسواس در انجام کارها(فرد عمل کننده در هر رشته ای این ویژگی را نداشته باشد با مهارت ترین با دانش ترین فرد دنیا هم باشد ؛خروجی کم کیفیتی خواهد داشت )
 2. رعایت بهداشت(به بهترین مرکز مراجعه نمایید ولی ریسک ابتلا به بیماری در آن مرکز بالا باشد ،مراجعه به این مرکز توجیهی ندارد)
 3. مهارت و استعداد ذاتی(در شغلهای فیزیکی بسیار مهم میباشد در دنیا تا به حال چند صد میلیون نقاش و بازیکن فوتبال و پیانیست بوده اما چند نقاش مثل داوینچی وجود داشته؟ یا چند بازیکن فوتبال کیفیت بازی رونالدینهو را داشتند؟ هوش و هماهنگی عصب و عضله  افراد بسیار متفاوت میباشد و امری ذاتی میباشد)
 4. مدارک معتبر از دانشگاههای معتبر
 5. متریال و مواد مصرفی مقاوم و با کیفیت
 6. مسلط به اکثر درمانهای دندانپزشکی تا بتواند بهترین درمان را به شما پیشنهاد دهد
 7. استفاده از تجهیزات به روز
 8. نمونه کارها و عکس های قبل و بعد عالی در کنار اطمینان از طول عمر بالای این نمونه کارها زیرا شما فقط ظاهر کار را در روزهای اول میبنید نه باطن کار که نود و نه درصد در کیفیت درمان موثر میباشد
 9. اخلاق خوب

ویژگی های غیر مهم بهترین دکتر لمینت دندان

 1. تبلیغات و عکسهای قبل و بعد فراوان (دندانپزشکانی که خدمات دندانپزشکی خود را به نحو احسن انجام میدهند  پس از پنج سال نیاز به هیچ تبلیغی ندارند و بهترین تبلیغ مراجعین راضی قبلی میباشد،حضور بیش از حد در فضای مجازی و تبلیغات بیش از حد لزوم،صرفه مالی یا زمانی برای این دندانپزشکان ندارد زیرا رضایت مراجعین منجر به افزایش تصاعدی مراجعین این مرکز میشود)
 2. تعداد همکاران دندانپزشک یا تعداد یونیت(صندلی)های دندانپزشکی زیاد یا تعداد افرادی که همزمان در یک مرکز معالجه میشوند.(برای فهم اهمیت این موضوع شما در در نظر داشته باشید تربیت یا نگهداری دو یا سه فرزند به طور ایده آل میتواند انجام شود یا ده فرزند؟طبیعتا حجم کاری بالا ممکن است از نظر مالی به سود مراکز دندانپزشکی باشد ولی قطعا به سود مراجعین نمیباشد.کیفیت کار به کنار،آیا تا به حال اصطلاح عفونتهای بیمارستانی را شنیده اید؟در بیمارستانها علی رغم رعایت کامل اصول بهداشتی به علت تعداد بالای مراجعین عفونتهایی وجود دارد که اجتناب ناپذیر است تا جایی که در متون علمی هم این عفونتها را عفونتهای بیمارستانی مینامند.
  لذا به نظر شخصی دکتر بهمن پورافدم این موضوع عیب میباشد نه مزیت به طوری که ایشان و  دکتر یلدا بازرگان به طور همزمان در این مرکز فعالیت نمینمایند.موضوع مهم دیگر برخی سرمایه گذاران یا برخی دندانپزشکان مطرح سایر دندانپرشکان را در مرکز خود استخدام کرده و به مراجعین بیشتری خدمات میدهند و درآمد بیشتری کسب مینمایند ولی واقعیت این است که معمولا دندانپزشکان ماهر برای دیگران کار نمیکنند و مطب خصوصی تاسیس مینمایند)
 3. تعرفه پایین(قطعا با انصاف بودن بسیار خوب است اما هم انصاف کیفیت و هم انصاف مالی ،در نظر داشته باشید دندانپزشکی روزانه فقط ده واحد لمینت انجام میدهد و دندانپزشک دیگر (دوم)با نصف هزینه دندانپزشک اولی در یک روز سی واحد لمینت انجام میدهد قطعا سود دندانپزشک دومی بیشتر است اما با توجه به اینکه دندانپزشکی کاری بسیار فیزیکی و نیازمند دقت در ابعاد کوچک میباشد قطعا کیفیت کار مراجعین کاهش پیدا خواهد کرد زیرا دندانپزشک ماشین نیست و یک انسان است)
 4. حضور بیش از حد سلبریتی ها،بازیگران در یک مرکز(بیش از نود درصد سلبریتی ها بیش از پنجاه درصد درآمدشان از طریق تبلیغات میباشد و به احتمال بالا سلبریتی ها و افراد مشهوری که برای یک مرکز تبلیغات مستقیم یا غیر مستقیم مینمایند صرفا بدنبال کسب درآمد یا دریافت خدمات با تخفیف بالا میباشند.آیا تا به حال دیده اید افراد بسیار خاص به یک مرکز دندانپزشکی مراجعه نمایند و آن مرکز را تبلیغ نمایند؟آیا پرفسور سمیعی با حضور افراد مشهور در مرکز خود سلفی گرفته و در اینستاگرام مرکز خود منتشر مینماید؟در یک جمله همه مراکز با توان مالی بالا میتوانند با پرداخت هزینه روزانه ده فرد مشهور را به مرکز خود دعوت نمایند.سلفی گرفته و …..مهم ترین مساله این است که آیا سلبریتی از نظر سواد دندانپزشکی و پزشکی تفاوتی باشما دارد که معیار انتخاب مراکز حضور این افراد باشد؟)
 5. حضور در صداو سیما (یک پزشک میتواند با پرداخت مبلغی به عنوان کارشناس در برنامه تلویزیونی به سوالات مجری پاسخ دهد .و پزشکی که مراجع به واسطه معرفی مراجعین قبلی دارد قطعا این هزینه را پرداخت نمینماید)

سخن پایانی به دنبال مهمترین معیارها برای انجام خدمات دندانپزشکی باشید نه معیارهای فرعی یا انحرافی

فیلم نمونه کار طراحی لبخند دکتر بهمن پوراقدم

دکتر خوب برای کامپوزیت دندان

بهترین دکتر برای کامپوزیت دندان کیست ؟ بهترین دندانپزشک برای کامپوزیت ونیر دندانپزشکی میباشد که بهترین تجهیزات ، بهترین مواد ، باندینگ خوب و بهترین و مناسب ترین تکنیک کامپوزیت ونیر را استفاده مینماید و کلیه مراحل کاری را به دقت و با کمترین خطا انجام میدهد . در واقع در کنار هم قرار گرفتن تک تک این عوامل یک دندانپزشک را به دکتر خوب برای کامپوزیت دندان تبدیل مینماید.

وقت مراجعه حضوری نداری؟جهت مشاوره غیر حضوری بر روی مشاوره آنلاین دندانپزشکی کلیک نمایید.

نظرات مردم درباره لمینت و کامپوریت

تعداد نظرات : 59
 1. آرزو قادری 1396/02/02 - 15:55

  دکتر داییم، عمه ام، خاله ام خلاصه به هر کدوممون یه ایمپلنت گذاشتین

 2. سمیرا 1396/04/12 - 10:04

  دکتر خودتون لیمنت انجام دادین؟

 3. farah 1396/07/07 - 19:27

  هفته پیش که مطبش بودم یکی از بازیگرارو دیدم که برا لمینت دندوناش اومده بود، یقین پیدا کردم که دکتر خوبیه مسلما

 4. زهرا شامی 1396/09/09 - 19:52

  Thanks a lot

 5. رامین جعفرزاده 1396/11/19 - 23:10

  لمینت بهتره یا کامپوزیت؟

 6. حنا رزمی 1396/12/25 - 16:00

  لمینت چند سال عمر داره دکتر؟

 7. آیناز واحداوغلو 1397/01/07 - 17:15

  همسایمون یه سالی میشه ایمپلنت کرده مرکز ایشون مشکلی نداشتن،منم میام

 8. firiz khodayi 1397/03/21 - 10:02

  دکتر ارزششو داره لمینت کنیم؟

 9. ناشناس 1397/05/02 - 8:03

  خیلی عالی کار میکنین مخصوصا از نظر بهداشتی

 10. حسین پرنیان 1397/05/30 - 15:20

  خوشم نیومد . توصیه میکنم خیلی تحقیق کنید

 11. mahrokh nami 1397/08/05 - 13:06

  میتونم همه دندونامو لمینت کنم؟

 12. ناشناس 1397/09/15 - 12:19

  بدون کوچکترین درد همه کارامو انجام داد

 13. آزیتا 1397/10/02 - 14:09

  راحت پارک میکنی میری بالا ،واسه یه دندون ده بار رفت آمد نمیکنی

 14. شادمهر غلامی 1397/10/27 - 10:05

  راست میگن لمینت از کامپوزیت خیلی زیباتر دیده میشه؟

 15. سیما 1397/12/01 - 19:13

  من گرجستانم مزاحمتون میشم کاش تعطیلات عید مطبتون باز بود

 16. پوریا دهدار 1398/01/03 - 19:05

  نجیب

 17. علی پناهی 1398/02/18 - 13:57

  همه متنو خوندم کاملا متوجه شدم لمینت بهتره

 18. الهه صادق زاده 1398/02/31 - 20:40

  بهترین ایمپلنت کار ایران

 19. خاطره 1398/04/06 - 18:21

  روز اول بهشون گفتم وقت ندارم یه کار عمری میخوام خدارو شکر تاحالا مشکلی پیش نیومده

 20. ناشناس 1398/05/23 - 17:42

  دکترا خودشون لمینت میکنن یا کامپوزیت؟

 21. ashkan jangi 1398/06/19 - 10:17

  بنظرم کارشون خیلی ام تمیز نیست

 22. nahid 1398/06/28 - 11:01

  خیلی ممنون

 23. ناشناس 1398/08/25 - 23:49

  تو, یه مرکز کل کارای دندونامو انجام دادن خیالم راحت شد

 24. راحله همتی 1398/09/07 - 21:10

  دکتر کامپوزیت میخوام بکنم نظرتون چیه؟

 25. نرگس اربابی 1398/10/10 - 10:14

  کارتون خوبه امااااااا……

 26. امیرحسین نوری 1398/10/29 - 18:25

  زود کار دندونام تموم شد هر سالم دوره ای مطبشون میرم خدارو شکر تا حالا مشکلی نداشتم

 27. lale teymori 1398/11/16 - 22:06

  اینستاشون خیلی جالبه نمونه کاراشون عالیه

 28. هستی شریعت نژاد 1399/02/08 - 16:17

  لمینت میتونم رنگ زیاد روشنشو انتخاب نکنم؟

 29. ناشناس 1399/04/19 - 14:35

  دکتر لیدی گاگا هم دندوناش لمینته؟ واقعا برام مهمه چون تیپشو خیلی دوست دارم

 30. ماهرخ امیرپور 1399/05/04 - 23:10

  همسر شون کارشون حرف نداره برام ارتودنسی کرده

 31. فرشاد 1399/05/27 - 18:25

  از سنندج میرم مطبشون

 32. سیما جانی 1399/06/21 - 17:28

  مطبشون دوره بنظرم و من راضی نبودم

 33. سهراب دانیار 1399/08/30 - 20:27

  کار شما که از دکتر رونالدو بهتره

 34. حسن منافی 1399/10/08 - 14:22

  دوست داشتنی ترین دکتر

 35. ساحل مهری 1399/12/01 - 11:15

  بهترین دندانپزشک ، پنجه طلا

 36. سیروس 1400/01/21 - 9:38

  کدومش واقعا دردسرش کمتره؟ لمینت یا کامپوزیت؟

 37. آینور قنبری 1400/02/05 - 18:16

  یکی از فامیلامون دانشجوی دندانپزشکی گفتم میخوام ایمپلنت کنم شمارو معرفی کرد

 38. ناصر الواری 1400/04/04 - 15:18

  خوشم میاد از رفتار و منشش

 39. روشنک 1400/05/21 - 20:05

  همیشه مطب مرتب و تمیز و بوی خوب ،انگار نه انگار دندونپزشکیه و باید بوی مواد بیاد

 40. دنیا فاخری 1400/06/25 - 8:17

  دوستم کامپوزیت کرده راضیه یعنی لمینت کنم قطعا رضایتم از اونم بیشترمیشه؟

 41. ناشناس 1400/07/14 - 0:35

  کادرشون حرف نداره حرفه ای

 42. دانیال ناجم 1400/09/04 - 14:59

  دکتر واقعا کار شما از دکتر اون بازیگرای مشهور بهتره

 43. شینا 1400/11/14 - 12:00

  مطالبتون کامل بود

 44. کوروش مهرپرور 1401/01/19 - 20:42

  لمینت سرامیکی چیست؟

 45. مهریار 1401/01/30 - 13:42

  عوارض کامپوزیت دندان چیست؟

 46. هما نیکچهره 1401/02/07 - 14:24

  پک کردن تمامی وسایلی که برام استفاده کردن قابل تقدیر است

 47. نسیم نیکروی 1401/03/15 - 1:43

  طراحی لبخند چیست؟

 48. یادگار 1401/04/06 - 16:32

  ممنون عالی بود مطالبتون

 49. لاله 1401/06/14 - 19:08

  زحمت زیبایی دندانهای فک بالا و پایین رو ایشان کشیدند هر کی میبینه کف میکنه

 50. مهراب نامدار 1401/07/01 - 14:11

  همسایه قدیمیم در این مرکز ایمپلنت انجام داده بوده به خاطر اینکه ایشون از دندانپزشکی میترسید و کاملا برا ایشون بدون درد انجام داد بنده هم این مرکز را انتخاب کردم

 51. نیما 1401/07/27 - 18:00

  کامپوزیت بهتر است یا لمینت؟

 52. روناک 1401/08/19 - 13:45

  ای پی اس ونیر چیست؟

 53. Haman godarzi 1401/09/14 - 10:36

  سپاسگذارم ایمپلنتها بسیار طبیعی دیده میشه

 54. سحر021 1401/10/22 - 0:01

  لمینت کامپوزیتی چیست؟

 55. پزشک خانوادگیمان هستند هممون راضی هستیم

 56. محمد بهرامی زاده 1401/12/09 - 19:12

  ترافیک و جاپارک در طی جلساتی که به مرکزشون مراجعه کردم اذیتم نکرد

 57. جازمین کیمیایی 1401/12/16 - 18:08

  Thank you doctor

 58. سمیرا 1402/07/08 - 13:32

  یه حدود قیمتی از کامپوزیت و لمینت کلی میگفتین

  1. بهمن حسین پوراقدم 1402/07/17 - 16:22

   چشم در اسرع وقت گذاشته میشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *