برای پرش به بخش مورد نظر کلیک کنید

 

بلیچینگ دندان چیست ؟

بلیچینگ دندان یعنی سفید کردن رنگ دندان ها یک الی سه درجه با استفاده از مواد خاص  (این مواد شامل ماده هیدروژن پر اکساید یا هیدروژن کارباماید میباشد و هیچگونه ضرری به دندان ندارند)

نکات مهم بلیچینگ دندان

 1. بلیچینگ در مطب دندانپزشکی و در منزل قابل انجام است، ماده بلیچینگ پس از نیم الی سه ساعت از روی دندان شما شسته میشوند در واقع هیچ گونه تغییری در سایز دندان های شما صورت نمیگرد .
 2. مواد مورد استفاده در بلیچینگ باعث میشوند رنگدانه های مواد رنگی مصرفی مثل چای ، شکلات و … که به مرور زمان در مینای دندان شما نفوذ کرده اند حذف شود و و حتی تا دو هفته این مواد که جذب دندان شما شده اند رنگ عاج دندان شما را که زیر لایه مینا قرار دارد را روشن تر مینماید.
 3. بلیچینگ فقط بر مینا و عاج دندان موثر است و بر روی سایر قسمت ها و مواد از جمله روکش ، مواد ترمیمی و ریشه دندان تاثیری ندارد لذا در افرادی که در دندانهای جلو درمان ترمیم یا روکش انجام داده اند توصیه میشود این درمانها را مجدد انجام دهند .
 4. اثر بخشی بلیچینگ در افراد مختلف متفاوت میباشد .
 5. بلیچینگ دندان تنها یکی از روشهای سفید کردن دندان میباشد و دندانها با استفاده از لمینت و کامپوزیت نیز سفید میشوند .
 6. بهتر است قبل از انجام بلیچینگ دندان ها بروساژ شوند و مواد اضافی روی دندانها به طور کامل طی این فرایند برداشته شود تا اثربخشی ماده بلیچینگ بیشتر شود .
 7. قبل از انجام بلیچینگ کلیه پوسیدگی های داخل دهانی بهتر هست رفع شود زیرا انجام بلیچینگ با وجود پوسیدگی ها منجر به حساسیت پایدار دندان دارای پوسیدگی شود .

بلیچینگ در خانه

در این روش ابتدا کاوری توسط دندانپزشک با قالبگیری هر فک ساخته میشود (این کاور بهتر است مخصوص هر فرد و متناسب با اندازه فک هر فرد باشد) و کیت بلیچینگ در منزل را به مراجع میدهد .

سپس مراجع  ماده بلیچینگ در خانه را داخل این کاور میریزد و به مدت یک الی چند ساعت (طبق دستور کار ماده مورد استفاده ) روی فک خود قرار میدهد .

ماده مورد استفاده روش در منزل متفاوت از ماده مورد استفاده از بلیچینگ در مطب میباشد و جهت اثر بخشی بیشتر هر دو روش باهم توصیه میگردد .

 بلیچینگ در مطب

در این روش دندانپزشک ماده بلیچینگ را روی دندان ها قرار میدهد و با استفاده از لیزر اثر بخشی این مواد را افزایش میدهد .

تفاوت بلیچینگ با لمینت و کامپوزیت

بلیچینگ بهتر است یا لمینت ؟ بلیچینگ بهتر است یا کامپوزیت ؟ تفاوت لمینت با بلیچینگ چیست ؟ در بلیچینگ هیچ تغییری در سایز و نظم دندانها نمیتوان ایجاد نمود و تنها یک الی چند درجه رنگ دندانها سفید میگردد اما در کامپوزیت و لمینت رنگ دندانها دقیقا قبل از انجام کار توسط مراجع با مشاوره دندانپزشک مشخص میگردد و بینظمی ها و اندازه دندانها با پوسته ای  بسیار نازک از ماده سرامیک یا کامپوزیت بر روی دندانها قرار میگیرد قابل اصلاح میباشد .

در واقع اگر از فرم و نظم دندانهای خود راضی میباشید و هدفتان سفید کردن دندانها یک الی چند درجه میباشد انجام بلیچینگ  توصیه میگردد .

اما در صورتی که رنگ دندانهایتان را میخواهید دقیقا خودتان مشخص نمایید و یا نظم و سایز دندانهای خود را تغییر دهید انجام لمینت یا کامپوزیت توصیه میشود .

 

 مزایای  انجام ایمپلنت دندان نسبت به سایر درمانها کدامند ؟؟  این مطلب را بخوانید

برای رزرو سریع یک  نوبت اینترنتی کلیک کنید

 فیلم بلیچینگ دندان

عکس بلیچینگ دندان

انجام بلیچینگ دندان در مطب دکتر بهمن پوراقدم و یلدا بازرگان

 

عکس قبل و بعد از انجام بلیچینگ

 

 قیمت بلیچینگ دندان در سال 98

قیمت بلیچینگ در مطب به مارک ماده مصرفی و خیلی از عوامل دیگر از جمله تجهیزات مورد استفاده از این ماده حین انجام بلیچینگ بستگی دارد .

بلیچینگ در مطب در سال 98 در مراکز دندانپزشکی هر فک از چهارصد هزار تا هفتصد هزار متغیر است .

 قیمت بیلچینگ دندان در سال 99

قیمت بلیچینگ در مطب به مارک ماده مصرفی و خیلی از عوامل دیگر از جمله تجهیزات مورد استفاده از این ماده حین انجام بلیچینگ بلیچنگ بستگی دارد .

قیمت بلیچینگ دندان در مطب در سال 99 در مراکز دندانپزشکی هر فک از پانصد تا یک میلیون تومان متغیر است .

 قیمت بلیچینگ دندان در دندانپزشکی دکتر بهمن پوراقدم

قیمت بلیچینگ در مطب به مارک ماده مصرفی و خیلی از عوامل دیگر از جمله تجهیزات مورد استفاده از این ماده حین انجام بلیچینگ بستگی دارد .

در دندانپزشکی دکتر بهمن پوراقدم بلیچینگ در مطب هر فک از 790 هزار شروع میشود و قیمت بلیچینگ در منزل هر فک 890 هزار میباشد .

بهترین مواد و تجهیزات در این مرکز استفاده میشود و و رعایت کامل اصول بهداشتی و استفاده وسایل یکبار مصرف یکی از تعهدات ما به مراجعین عزیز میباشد .

جهت دانستن جزییات بیشتر مراجعه حضوری توصیه میشود .

عوارض بلیچینگ دندان

مهمترین عارضه بعد از بلیچینگ دندان حساسیت دندان ها میباشد که این عارضه با نخوردن مایعات و غذاهای سرد و گرم و استفاده از خمیر دندان های ضد حساسیت حد اکثر طی یک ماه رفع میشود .طی مدت عارضه استفاده از مواد دارای سیتریک اسید (مایعات ترش مثل آبلیمو) و نوشیدنی های گازدار خودداری نمایید .

دستگاه بلیچینگ دندان

دستگاههای مختلفی طی بلیچینگ دندان استفاده میشود وظیفه این دستگاهها ساطع کردن نور در یک طول موج خاص میباشد که در آن طول موج ماده بلیچینگ اثر بخشی بالایی دارد .

 لمینت بهتر است یا کامپوزیت ؟  تفاوت این دو را اینجا بخوانید

آیا ایمپلنت درد دارد ؟ این مطلب را اینجا بخوانید

 بلیچینگ دندان چقدر دوام دارد

ماندگاری بلیچینگ به خیلی از عوامل بستگی دارد و از شش ماه تا چندین سال متغییر است اما با توجه به اینکه بلیچینگ دندان هیچگونه ضرری به دندانها ندارد انجام مجدد آن هر چند وقت یک بار توصیه میگردد .همانطور که افراد جهت زیبایی رنگ موی خود را هر چند وقت یکبار تجدید مینمایند .

عواملی که در طول عمر بلیچینگ دندان موثر میباشند

 1. نوشیدن مایعات رنگی مثل چای و قهوه و کولا
 2. مواد غذایی رنگی مثل شکلات
 3. مصرف سیگار و الکل
 4. عدم رعایت بهداشت دهان

بهترین ماده بلییچینگ دندان

بهترین ماده برای بلیچینگ در مطب هیدروژن پراکساید میباشد و بهترین ماده برای بلیچینگ در منزل کاربامید پر اکساید میباشد که اثر هیدروژن پر اکساید بسیار بیشتر از کاربامید پر اکسید میباشد .

 مراقبتهای بعد از درمان بلیچینگ

 1. بهتر است تا یک هفته پس از انجام بلیچینگ از خوردن مواد غذایی رنگی( کولا ،چای ، قهوه ،شکلات و.. خودداری نمایید)خودداری نمایید و غذاها و مایعات سفید و بی رنگ (لبنیات، موز ، سیب ،سیب زمینی ، برنج ، ماکارونی سفید و …) را میل نمایید
 2. از خوردن مواد غذایی اسیدی مثل آب پرتقال و نوشابه تا یک هفته خودداری نمایید
 3. بهتر است استعمال دخانیات را تا یک هفته قطع نمایید
 4. در روزهای اول از خمیر دندان ضد حساسیت استفاده نمایید
 5. روزی دوبار مسواک بزنید
 6. مایعات و غذاهای با دمای متعادل میل نمایید
 7. در صورت خورد مواد رنگی در هفته اول در اسرع وقت مسواک بزنید

نحوه استفاده از کیت بلیچینگ در خانه

 1. مسواک بزنید و نخ دندان استفاده کنید .
 2. چند قطره از ماده بلیچینگ داخل قالب بریزید و با نوک سرنگ به سطحی که روی دندانها قرار میگیرد پخش نمایید .
 3. قالب محتوی ماده بلیچینگ را بروی دندانها بگذارید .
 4. ژل اضافی بیرون زده از قالب را با انگشت یا مسواک تمیز نمایید .
 5. مدت زمانی که در روی بروشور ماده بلیچینگ نوشته صبر نمایید .
 6. بعد از اتمام کار قالبها را در آورده و دندانهایتان را مسواک بزنید .
 7. قالبها را با آب سرد بشویید و در محفظه خود قرار دهید .

نظرات مردم درباره بلیچنگ

نظرات مراجعین ما را درباره بلیچینگ را در پایین صفحه ببینید

برای رزرو نوبت اینترنتی بدون مراجعه و حتی تماس میتوانید از اینجا اقدام نمایید

و یا در صورت نیاز با شماره 22220000-021 تماس بگیرید

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.