دندانپزشک زیبایی در تهران

برای پرش بر عنوان مورد نظر بر روی آن کلیک نمایید.

مهمترین نکات درباره دندانپزشک زیبایی

 1. در دندانپزشکی به کمک چهار روش میتوان زیبایی دندانها را افزایش داد: لمینت ، کامپوزیت ، ارتودنسی ، بلیچینگ
 2. بهتر است قبل از درمان دندانپزشکی زیبایی اطلاعات هر چند اندکی، کسب نماییم تا انتخاب درستی داشته باشیم .
 3. کامپوزیت ماده ی پر کردن دندان میباشد که شامل طیف رنگی طبیعی تا بسیار سفید و درجه شفافیت متفاوت میباشد ، دندانپزشک آنرا بر روی دندانهای بیمار فرم میدهد ، لمینت پوسته نازک سرامیکی است که گاها با تراش اندک (در حد نیم میلیمتر ) توسط لابراتوار دندانپزشکی ساخته میشود و روی دندان قرار میگیرد .بلیچینگ یعنی سفید کردن دندانها بدون تغییر در شکل و ابعاد دندانها که بیشترین نتیجه با استفاده همزمان این دو روش بدست می آید .
 4. داشتن دندانهای زیبا موجب افزایش اعتماد به نفس و پیشرفتهای اقتصادی و اجتماعی فرد در بلند مدت میگردد.با توجه به اینکه در پنجاه درصد زمان صحبت شنونده دهان فرد گوینده را چک میکند زیبایی دندان نقش مهمی بر زیبایی صورت را ایفا مینماید.
 5. دندانهای جلو هر شخص باید از لحاظ زیبایی مورد رضایت فرد باشد در غیر این صورت مداخلات دندانپزشکی توصیه میگردد.
 6. لمینتهای امروز نیاز به تراش کمتری دارند و گاها بدون تراش هم انجام میشوند
 7. جنس لمینت از سرامیک است سرامیک نسبت به کامپوزیت استحکام بالاتری دارد و دچار تغییر رنگ نمیشود.
 8. در تعیین شکل و رنگ کامپوزیت ونیر و لمینت الگوی رنگی که شامل زردترین رنگ تا سفید ترین رنگ میباشد به مراجع داده میشود و با مشورت مراجع رنگ ایده آل متناسب با چهره بیمار انتخاب میشود.اما با بلیچینگ رنگ دندانها فقط امکان تغییر در حد یک یا دو درجه دارند و قابل پیشبینی نمیباشد.
 9. طبق نوشته کتابهای دندانپزشکی و مقالات میانگین عمر لمینت سرامیکی 15 سال و کامپوزیت 8 سال میباشد.
 10. در پروسه قراردهی لمینت و کامپوزیت دندانپزشک طی مراحل کار مختلف از مواد و ابزارهای بسیاری استفاده مینماید، انجام دقیق تک تک این مراحل در کیفیت نهایی کار و طول عمر درمان موثر میباشد،و یکی از دلایل تفاوت قیمت مراکز مختلف همین امر میباشد .
 11. افرادی که قصد انجام لمینت و کامپوزیت ونیر را دارند باید بهداشت دهانی خود را به طور کامل رعایت نمایند.
 12. کامپوزیت ونیر ، بلیچینگ و لمینت تمامی دندانها حداکثر در دو یا سه جلسه انجام میشود.

تفاوت لمینت و کامپوزیت و همه چیز درباره لمینت و کامپوزیت را با کلیک بر روی لمینت دندان در تهران مطالعه نمایید.

مهمترین ابهامات مراجعین که بهتر است قبل از مراجعه به دندانپزشک زیبایی رفع شود

 1. فقط در کامپوزیت نیازی به تراش دندان نیست ؛ این جمله نادرست میباشد لمینت های جدید را میتوان بدون تراش انجام داد اما عدم تراش دندان مزیت نمیباشد.
 2. برای تراش دندان در کامپوزیت یا لمینت دندان را مثل کله قند میتراشند؟ خیر تصویری که از تراش در ذهن مراجعین هست در واقع تراش روکش میباشد در صورت نیاز به تراش در لمینت یا کامپوزیت ،تراش در حد نیم میلیمتر خواهد بود و آن هم از قسمت جلوی دندان یعنی اگر تاج دندان دارای چهار سطح باشد یک سطح آن تراشیده میشود.
 3. در صورت انجام کامپوزیت یا لمینت ، اگر دندانم پوسیده شود امکان ترمیم آن وجود ندارد و باید کل لمینت خارج شود: این جمله نیز صحیح نمیباشد زیرا حتی اگر دندان لمینت یا کامپوزیت نباشد در دندانهای جلو دندانپزشک حفره دسترسی به پوسیدگی دندان را از پشت دندان ایجاد مینماید.در دندانی که لمینت شده در نودونه درصد مواقع لمینت خارج نمیشود.
 4. انجام کامپوزیت یا لمینت اگر بدون تراش باشد قابل برگشت میباشد و میتوان آنها را از دندان جدا کرد و به حالت قبل برگشت: این تصور اشتباه میباشد زیرا باند کامپوزیت و لمینت به دندان فیزیکی نمیباشد،کامپوزیت یا لمینت اگر اصولی کار شوند موجب زیبایی دندانهای جلو شما میشوند و درصورتی که اصولی کار نشوند تعویض میشوند و با درمان مناسب جایگزین میشوند . اگر شما از نظر زیبایی از دندانهای جلو خود راضی میباشید دلیلی برای انجام کامپوزیت یا لمینت وجود ندارد و اگر از زیبایی دندانهای جلو خود راضی نمیباشید پس از انجام درمان مناسب راضی تر خواهید بود و دلیلی برای برگشت به حالت قبل از درمان وجود ندارد.
 5. رنگ کامپوزیت یا لمینت خیلی سفید است : قبل از انجام کامپوزیت یا لمینت شید رنگی دندانپزشکی که شامل زردترین رنگ یا سفید ترین رنگ میباشد به مراجعین داده میشود و بامراجعین در مورد رنگ نهایی مشورت میشود.یعنی رنگ نهایی کاملا قابل انتخاب میباشد.
 6. با انجام کامپوزیت یا لمینت دندانهام جلو زده میشوند: این حرف تا حدودی در مورد کامپوزیت صدق میکند، دلیل این موضوع هم خاصیت پوشش رنگ کمتر کامپوزیت نسبت به لمینت میباشد و دندانپزشک برای اینکه رنگ دندان زیرین را حذف نماید مجبور به استفاده ازلایه ضخیمی از کامپوزیت روی دندان میباشد.
 7. بهترین دندانپزشک زیبایی همواره تعداد زیادی نمونه کار در صفحات مجازی دارد:این تصوری اشتباه هست و دیدن چندین نمونه کار از دندانپزشکتان کفایت میکند و واقعیت این است که بهترین تبلیغات برای بهترین دندانپزشکان مراجعین قبلی میباشد نه صفحات مجازی.البته در مرکز دکتر بهمن پوراقدم تعداد زیادی نمونه کار وجود دارد که به هنگام مراجعه حضوری میتواند به رویت مراجعین برسد.
 8. بهترین دندانپزشکان زیبایی همواره اساتید دانشگاه میباشند:این جمله نه صحیح هست نه غلط ،بلکه تصور صحیح این میباشد که بهترین دندانپزشک بایستی در طول روز وقتی را جهت مطالعه جدیدترین مقالات اختصاص دهد زیرا دنیای دندانپزشکی با توجه به تغییرات تجهیزات و مواد مصرفی و انتظارات جامعه دائما در حال تغییر و بروز رسانی میباشد،بسیاری از دندانپزشکان از محیط دانشگاهی به علت زمان بر بودن کناره گیری میکنند و ترجیح میدهند به جای آموزش دادن آموزش ببینند و کیفیت خدمات خود را همه روزه بهبود دهند.البته امروزه در بسیاری از اصناف،آمورش تبدیل به منبع درآمد خوب شده است به طوری که حتی در حرفه دندانپزشکی برخی از دندانپزشکان نود درصد درآمد خود را از حرفه آموزش کسب می نمایند و تنها ده درصد وقت خود را در مطب صرف مینمایند.اما طبق نظر شخصی دکتر بهمن پوراقدم تمرکز در یک موضوع همواره منجر به خروجی باکیفیت تری میشود و …..
 9. بهترین دندانپزشک زیبایی بایستی مرکزی بسیار پرمراجع داشته باشد و همزمان چندین پزشک دراین مرکز در حال ارائه خدمات باشند:با توجه به اینکه دندانپزشکی شغلی میباشد که نیازمند دقت ، نظم ، حوصله و رعایت بهداشت میباشد ، طبق نظر شخصی دکتر بهمن پوراقدم امکان رعایت این موارد با ویزیت دهها نفر و درمان دهها نفر در یک مرکز، درصد خطایی بالایی دارد.علاوه بر این دندانپزشکی شغلی فیزیکی ،فرسایشی میباشد ،لذا دندانپزشکی که روزانه دهها مراجع را درمان مینماید به طور ناخودآگاه ممکن است کیفیت درمانش کاهش یابد.
 10. مراجعه به یک کلینیک دندانپزشکی با مطب خصوصی فرقی ندارد؛ کلینیک هایی خوب میباشند که پزشکان آن مرکز تعویض نشوند تا شما همواره دسترسی به پزشک معالجه گر خود داشته باشید ،همچنین پزشکانی که در آن کلینیک میباشند قادر به سفارش و خرید تجهیزات و مواد درخواستی خود باشند.با رعایت این شرایط این دو میتوانند در یک رده قرارگیرند.اما به صورت کلی مراجعه به مطب های خصوصی توصیه میشود، زیرا معمولا بهترین دندانپزشکان استخدام سایر مراکز نمیشوند و ترجیح میدهند در مطب خصوصی خود خدمات دندانپزشکی را ارائه دهند.و درآمدی مستقل داشته باشند.
 11. همواره بهترین دندانپزشکان زیبایی ضمانت های چند ساله ارائه میدهند:همواره ضمانت طولانی مدت یکی از راههای جذب مراجع برای اکثر کسب و کارها میباشد ،صرفا ضمانت کردن به معنای ایده آل بودن درمان انجام شده نمیباشد ، بلکه بعضی از مواقع روشی برای فروش کالاهای درجه دو برای مشتریان میباشد، و معمولا مراکزی ضمانت های بلند مدت ارائه میدهند که با مشکل کمبود مراجع یا خریدار مواجه میباشند،هیچ پزشک باتجربه ای کار درمانی را بیش از چند ماه ضمانت نمیکند زیرا در کار درمانی هیچ قطعیتی وجود ندارد ،و طول عمر درمان های دندانپزشکی به چندین عامل بستگی دارد که تعدادی از عوامل خارج از حیطه پزشک شما و حتی خود شما میباشد و نقص در هر کدام از این عوامل موثر ممکن است منجر به کاهش طول عمر درمان دندان شما شود،مثلا در صورتی که در آینده خود فرد دچار مشکل سیستمیک(دیابت،پوکی استخوان،…) شود و یا بهداشت دهان ودندان را رعایت ننماید طول عمر درمانها دندانپزشکی کاهش میابد لذا پزشکان ماهر هیچکدام کار درمانی را به صورت بلند مدت ضمانت نمی نمایند ، کلام آخر در مورد ضمانت این میباشد که طول عمر درمان شما با ضمانت پزشکتان افزایش نمی یابد بلکه با انتخاب مواد مصرفی و تجهیزات خوب ، دندانپزشک خوب و حفظ سلامتی بدن، تغذیه مناسب و رعایت بهداشت دهان و دندان افزایش می یابد. آیا دندانی که الان به دنبال درمان آن میباشید با وجود آنکه دست نخورده و دندان طبیعی بوده ضمانت مادام العمر داشته که به دنبال ضمانت طولانی مدت میباشید؟!
 12. بهترین دندانپزشکان بایستی هزینه کم دریافت نمایند: پس از خواندن مطالب قسمت تعرفه لمینت و کامپوزیت در همین صفحه متوجه خواهید شد که این جمله اشتباه میباشد.توجه فرمایید با خواندن این قسمت به احتمال زیاد از ضررهای مادی و سلامتی و زمانی زیادی نه تنها در صنف دندانپزشکی بلکه به هنگام خرید یا دریافت خدمات در سایر اصناف جلوگیری خواهید نمود.
 13. بهتر است به مطبی مراجعه کنم که روکش یا لمینت هم در داخل مطب ساخته میشود:ساخت روکش در حیطه و تخصص صنفی به عنوان لابراتوار دندانسازی میباشد که یکی از رشته های دانشگاهی میباشد در این رشته فرد جهت دریافت مدرک تحصیلی 150 واحد درسی را پاس مینماید در حالی که دندانپزشکان در طول تحصیل تنها چهار واحد درسی مربوط به لابراتوار دندانسازی (یعنی مربوط به ساخت روکش و لمینت) را میگذرانند. لذا بهترین روکش ها را بهترین لابراتوارها میسازند نه دندانپزشکانی که در مرکز خود دستگاه CADCAM دارند ،از جمله نقاط ضعف این دستگاهها ساخت لمینت ها و روکشهای تک لایه و نازیبا میباشد. پس برای داشتن روکش یا لمینت ایده آل بایستی دندانپزشکتان دندانها را اصولی آماده سازی کند و اصولی اسکن یا قالبگیری کند و اصولی بچسباند در کنار اینکه لابراتوار روکش یا لمینت را اصولی آماده کند.با وجود آنکه استفاده از دستگاههای ساخت روکش منجر به کاهش هزینه های مطب دندانپزشکی و افزایش سود مرکز میشود،در مرکز دکتر بهمن پوراقدم با وجود آنکه این دستگاه وجود دارد اما در نودونه درصد مواقع استفاده نمیشود و کارهای مربوط به لابراتوار به لابراتوارهای درجه یک ارسال میشود.
 14. دندانپزشک من بایستی کلیه مراحل را با میکروسکوپ و لیزر و اسکنر انجام دهد:در کلیه مشاغل خدماتی ابزارهای مختلفی وجود دارد و هر کدام از ابزار ها کاربرد خاصی دارد و طبیعتا مراکزی که ابزارهای متنوع تری دارند جهت انتخاب ارجحیت دارند(البته بیش از نصف تجهیزات جدید که تولید میشوند همانند آپشن های ماشین های جدید،صرفا جهت فروش برای افزایش سود کمپانی های تولید کننده میباشند و در عمل استفاده نمیشوند و یا استفاده از آنها منجر به افزایش کیفیت رانندگی شما نمیشود) اما هر ابزاری که جدیدتر و پیچیده تر باشد دلیل بر این نیست که استفاده از آن برای انجام یک درمان نسبت به ابزارهای قدیمی یا ساده تر بهتر میباشد، برای مثال میکروسکوپ دندانپزشکی بهتر است در جراحی های لثه بسیار کوچک یا درمان ریشه ی دندان های خاص یا جهت درآوردن قطعات ریز داخل ایمپلنت که دچار شکستگی شده اند استفاده شود ولی استفاده از آن برای تراش روکش یا لمینت یا سایر درمانها منجر به محدودیت حرکتی دندانپزشک و در نتیجه کاهش کیفیت درمان میشود زیرا دندانپزشکتان قرار است دندانهای شما را که با چشم غیر مسلح دیده میشوند درمان نماید نه دندانهای سلولهای شما…… همچنین استفاده از لیزر در برخی از درمان ها منجر به کاهش کیفیت خدمات میشود(طبق برخی از مقالات استفاده از لیزر در برخی از مواقع منجر به تعویق روند ترمیم زخم نیز میشود).و یا استفاده از اسکنر نسبت به قالبگیری در درمانهای ترکیبی و پیچیده یا زیر لثه ضعیف تر میباشد.مطب دندانپزشکی بهتر است مجهز باشد تا پزشک در موارد مورد نیاز بتواند این ابزارها را استفاده نماید ولی اینکه پزشک همه درمانها را با میکروسکوپ و لیزر و اسکنر انجام دهد ممکن است منجر به کاهش کیفیت درمان شود. در واقع ممکن است بعضی از همکاران جهت جذب مراجع یا جلب رضایت مراجعین در استفاده از این ابزارها زیاده روی نمایند و این موضوع ریشه در نا آگاهی و انتظار نابه جای برخی مراجعین دارد. به طوری که برخی مراجعین اصرار بر این دارند کلیه مراحل درمان ریشه یا عصب کشی با لیزر انجام شود این انتظار همانند این موضوع میباشد که شما از یک فرد انتظار دارید با دمپایی اورجینال شرکت نایک در دوی صد متر شرکت کند!!!در پایان این نکته را عرض کنیم مرکز دکتر بهمن پوراقدم مجهز به اسکنر(وسیله ای بدون نیاز به قالبگیری سنتی)،لیزر و میکروسکوپ سایر دستگاههای پیشرفته میباشد اما در این مرکز این دستگاهها در موقعیت مناسب استفاده میشوند.

فیلم نظرات بیش از پنجاه نفر از مراجعین دکتر بهمن پوراقدم و دکتر یلدا بازرگان

آیا میخواهید کلیه دندانهای خود را در یک مرکز چکاپ کرده و خیالتان راحت شود؟ بر روی چکاپ دندانپزشکی کامل کلیک نمایید.

عوارض درمانهای نامناسب در دندانپزشکی زیبایی

در حال حاضر بیش از نود درصد درمانهای دندانپزشکی زیبایی در کشور به صورت غیر اصولی انجام میشود،عوارض این درمان های غیر اصولی شامل موارد زیر میباشد:

 1. التهاب و خونریزی لثه
 2. لبخند غیر طبیعی
 3. جلو زدگی دندانها
 4. بوی بد دهان
 5. کاهش طول عمر دندانها
 6. ایجاد اشکال در گویش شخص
 7. پوسیدگی دندانها

چه چیزی دندانپزشکی VIP را متفاوت می کند؟؟

 • انجام کلیه خدمات دندانپزشکی با رعایت کامل اصول بهداشتی و استفاده از وسایل یکبار مصرف
 • چک آپ کلی و انجام کلیه خدمات دندانپزشکی فوری
 • دندانپزشکی بدون درد
 • دندانپزشکی دیجیتال با تجهیزات مدرن(لیزر،اسکنر،میکروسکوپ)
 • رزرو زمانی VIP برای ساعات غیر کاری ویژه مدیران و افراد پرمشغله
 • عدم استخدام سایر پزشکان در مرکز و انجام صفر تا صد کلیه خدمات توسط خود پزشک نه دستیاران

فیلم نمونه کار طراحی لبخند دکتر بهمن پوراقدم

بهترین دندانپزشک زیبایی در تهران

ویژگی های بهترین دندانپزشک زیبایی در تهران را ذکر میکنیم:

 1. نمونه کارهای با کیفیت در عین حال اطمینان از طول عمر بالای این نمونه کارها
 2. دقت و وسواس در کار
 3. استفاده از مواد مصرفی برند
 4. استفاده از تجهیزات پیشرفته
 5. وجدان کاری و از خودگذشتگی
 6. اخلاق خوب
 7. مدارک معتبر از دانشگاهها معتبر
 8. رعایت بهداشت
 9. مسلط به اکثر خدمات دندانپزشکی تا بهترین طرح درمان را به مراجع ارائه دهد

طبق نظرسنجی های صورت گرفته دکتر بهمن پوراقدم و دکتر یلدا بازرگان جزو بهترین دندانپزشکان زیبایی در تهران میباشند.

دندانپزشک زیبایی خوب در تهران

با مراجعه به دندانپزشک زیبایی خوب در تهران از اتلاف وقت و هزینه در آینده جلوگیری خواهید نمود .لذا با مطالعه کامل همه مطالب این صفجه و صفحه لمینت دندان در تهران با جزییات این حرفه آشنا شوید.

دندانپزشک متخصص ترمیمی و زیبایی در تهران

دندانپزشک متخصص ترمیمی و زیبایی ،پزشکی میباشد که پس از طی دوره شش ساله دندانپزشکی عمومی دوره چهار ساله تخصص دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی را نیز گذرانده باشد.دکتر بهمن پوراقدم و دکتر یلدا بازرگان دارای مدارک معتبر دندانپزشک زیبایی میباشند همچنین ایشان جزو آکادمی دندانپزشکان زیبایی آمریکا میباشند.

حوصله تماس تلفنی نداری؟همین حالا وقت خود را با کلیک بر نوبت دهی آنلاین دندانپزشکی رزرو کن