برای پرش به بخش مورد نظر کلیک کنید

 سفید کردن دندان

چگونه دندان های خود را سفید کنیم ؟  چه چیزی برای سفید شدن دندان خوب است ؟ راهای سفید کردن دندان چیست ؟

در پاسخ به این سوالات ؛ بهتر است این سوالات را مطرح کنیم که آیا میخواهید فقط دندان هایتان یک الی سه درجه سفید تر شود و هدفتان تغییر ابعادی یا بهبود نظم دندان هایتان نیست ؟ یا میخواهید این موارد را نیز بهبود دهید ؟ و یا میخواهید رنگ دندانتان را از روی الگوی رنگ دندانپزشکی ( این الگو شامل همه طیف های رنگی دندان از زردترین تا سفید ترین میباشد ) دقیقا خودتان انتخاب نمایید ؟ در وقع سه حالت وجود که در زیر توضیح میدهیم .

الف ) روشی برای فقط سفید کردن یک الی سه درجه ای دندان ها بدون تغییر ابعادی دندانها ؛ ابتدا بروساژ در مطب دندانپزشکی سپس بلیچینگ در مطب سپس بلیچینگ در منزل و پس از آن استفاده از خمیر دندان سفید کننده دندان مارک خوب هر هفته یک بار به مدت دو دقیقه با فشار آرام مسواک بدون استفاده از مسواک برقی .

ب ) روشی برای سفیدی دندان به طوری که قبل از انجام کار دقیقا رنگ دندانهایمان عین رنگی باشد که در الگوی رنگ های دندان پزشکی ( این الگو شامل همه طیف های رنگی دندان از طبیعی ترین تا سفید ترین میباشد ) خودمان انتخاب نموده ایم ؛ در اینصورت انجام کامپوزیت یا لمینت توصیه میگردد .

ج ) ترفند سفید کردن دندان ها به طوری که علاوه بر سفید کردن دندان سایز دندانهایمان را نیز بهبود دهیم و دندانهایمان را منظم تر کنیم ؛ انجام کامپوزیت یا لمینت و یا در بعضی از موارد انجام ارتودنسی همراه با لمینت و کامپوزیت .

ایمپلنت چیست ؟ انواع ایمپلنت کدامند ؟ همه چیز را درباره ایمپلنت اینجا بخوانید

راه های سفید کردن دندان

سه روش سفید کردن دندان وجود دارد ؛ که در زیر هر چهار روش به همراه کاربردهایشان را برایتان توضیح میدهیم .

  1. بلیچینگ ؛ جهت سفید کردن یک الی سه درجه ای دندان ها بدون هیچ گونه تغییر در سایز و اندازه دندان ها
  2. کامپوزیت یا لمینت ؛ جهت تغییر رنگ دندان ها به رنگی که خود مراجع تعیین میکند و بهبود سایز و نظم دندان ها
  3. روش خانگی سفید کردن دندان ها با استفاده از بلیچینگ در منزل و یا خمیر دندان سفید کننده ؛ این روش به تنهایی کارایی لازم را ندارد و تنها به عنوان مکمل روشهای فوق استفاده میشود

مزایای دندان های سفید

بالا بردن اعتماد به نفس شخص ، بهبود روابط اجتماعی و کاری و لذت بردن شخص از لبخند خود در آینه از مزایای دندان های سفید میباشد ، این نکته را فراموش نکنید که اکثر افراد مشهور طرح لبخند خود را بهبود میدهند ؛ عکسهای تعدادی از این افراد را در در این متن قرار داده ایم

 روش خانگی برای سفید کردن دندان

سفید کردن خانگی دندان تنها با استفاده از خمیر دندان های سفید کننده و ژلهای بلیچینگ در منزل میسر میباشد البته این روشها به تنهایی کاربردی نمیباشد و به عنوان مکمل سایر روش ها جهت سفید شدن دندان به کار میرود .

لمینت چیست ؟؟ کامپوزیت چیست ؟؟ تفاوت لمینت و کامپوزیت را اینجا بخوانید

خمیر دندان سفید کننده دندان

خمیر دندان های مختلفی جهت سفید کردن خانگی دندان وجود دارد اما نکته ی مهمی که در مورد این خمیر دندان ها بهتر است مدنظرتان باشد این است که از مارک های بسیار خوب استفاده نمایید و با توجه به اینکه این خمیر دندان ها دارای مواد ساینده میباشند نهایتا هفته ای یکبار به مدت دو دقیقه و با فشار کم استفاده نمایید .

بهترین سفید کننده دندان خانگی

بهترین سفید کننده دندان خانگی ؛  بلیچینگ در منزل میباشد که در این روش بعد از انجام بلیچینگ در مطب دندانپزشکتان قالبی را برای فکتان میسازد و شما در منزل ژل بلیچینگ در منزل را داخل این قالبها میریزید و بر روی دندان های خود قرار میدهید .  برای توضیحات بیشتر به قسمت بلیچینگ سایتمان مراجعه نمایید .

سفید شدن دندان با زغال

آیا زغال دندان را سفید میکند ؟ زغال یک ماده ساینده میباشد و این ماده با سایش دندانها موجب از بین بردن رنگ های اضافی روی دندانها در عین حال ساییده شدن مینای دندان میشود لذا سفید سازی دندان با استفاده از زغال برای سفیدی دندان سالی یکبار و با فشار بسیار کم مسواک توصیه میشود . زغال فعال در فروشگاه ها به صورت کپسول فروخته میشود و به آن در بعضی از مراکز دارو سفید کننده دندان نیز میگویند . با استفاده از پودر داخل کپسول به آرامی مسواک بزنید .

هزینه سفید کردن دندان

هزینه سفید کردن دندان به روشی که جهت سفید کردن دندان استفاده مینمایید بستگی دارد .  بهتر است بخش روشهای سفید کردن دندان را در این صفحه بخوانید و پس از انتخاب روش مد نظر خودتان هزینه آن روش را در صفحه مربوطه همین سایت مطالعه نمایید . تماس و تخمین هزینه

سفید شدن سریع دندان

برای سفید کردن سریع دندان ها بهترین راه انجام کامپوزیت یا لمینت دو فک در یک جلسه و یا انجام بلیچینگ در مطب دندانپزشکی توصیه میشود .

به راحتی و در سریعترین زمان ممکن نوبت خود را رزرو کنید

رزرو نوبت آسان

روشی که افراد مشهور برای سفید کردن دندانهای خود بکار برده اند

عکس قبل و بعد افراد مشهور

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.