عکس از مزایای ارتودنسی

مزایای درمان ارتودنسی

در این مقاله به مزایای درمان ارتودنسی خواهیم پرداخت. درمان ارتودنسی  یک روش درمانی برای بیمارانی است که دندان هایشان آسیب دیده، کج شده یا در محل مناسب رشد نکرده است. به لطف این روش درمانی دندان های بیمار زیبایی ظاهری بیشتری دارند، کسانی که در تراز بندی دندان مشکل دارند باید تحت درمان ارتودنسی قرار بگیرند.

افرادی که به درمان با براکت دندان نیاز دارند، تا زمانی که این روش درمانی را انجام نداده اند، نمی توانند به راحتی بخندند. برای تغییر این وضعیت، بهترین روش درمان ارتودنسی است. این فقط یکی از مزایای درمان ارتودنسی است. اگر با دندان های خود مشکلی دارید، می توانید با درمان بریس از شر این مشکلات خلاص شوید.

1- تسهیل کارکرد سیستم گوارشی

درمان ارتودنسی کارکرد سیستم گوارشی را تسهیل می کند. از آنجا که دندان های سالم غذا را به طور مناسب تری در دهان خرد می کنند. غذای خورده شده به قطعات کوچکتر در معده تبدیل می شود و هیچ ناراحتی گوارشی ایجاد نمی کند.

2- تلاش کم زمان جویدن غذا

هنگام جویدن غذا تلاش کمتری صرف می شود. از آنجا که درمان با بریس، تراز و انحراف دندان ها را بهبود می بخشد، غذاهای خورده شده در مدت زمان کوتاه و با تلاش کمتر جویده می شوند.

3- افزایش اعتماد به نفس

این درمان اعتماد به نفس را افزایش می دهد. بیمارانی که به لطف درمان بریس از ظاهر دندانی بهتری برخوردار هستند، به ویژه هنگام لبخند زدن، افزایش قابل توجهی در اعتماد به نفس خود احساس می کنند. بیمارانی که ترازبندی دندان آنها صحیح نیست، معمولاً خندیدن را ترجیح نمی دهند، اما بیماری که می داند دندان هایشان بعد از درمان ارتودنسی زیبا به نظر می رسد، همیشه می تواند با خندیدن خوشحال باشد.

4- سلامت لثه

 به سلامت لثه کمک می کند. از آنجا که لثه بیمار با روشی که باید باشد متفاوت است، به ساختار لثه آسیب می رساند. بیمارانی که برای بهبود دندان های خود از براکت دندان استفاده می کنند نیز از این مشکل خلاص می شوند.

5- جلوگیری از شکستن دندان

از شکستن دندان جلوگیری می کند. ممکن است شرایطی وجود داشته باشد که دندان های ثنایای فوقانی جلوتر باشند. وقتی بیمار با چنین مشکلاتی تحت درمان قرار نگیرد، این دندان ها می توانند در اثر کوچکترین ضربه ای بشکنند.

 

6- جلوگیری از دست رفتن دندان

از دست رفتن دندان جلوگیری می کند. افرادی که بین دندان ها فاصله دارند هنگام تغذیه، غذا وارد فاصله بین دندان ها می شود. این اتفاق به مرور زمان باعث از بین رفتن دندان می شود، اما درمان با براکت به طور کامل مانع از این امر می شود.

 

7- ایجاد فشار لازم روی دندان

فشار لازم را روی دندان ها ایجاد می کند. به خصوص دندان های کج باعث می شود ساختار دهان مرتب نباشد، بنابراین برخی از دندان ها بیش از حد تحت فشار زیاد هستند. به لطف این روش درمانی، این وضعیت درمان می شود.

 

8- اصلاح گفتار

گفتار را اصلاح می کند. از آنجا که گفتار شامل حرکات زبان در دهان است، اختلالات در ساختار دندان بر گفتار نیز تأثیر منفی می گذارد.

 

 

9- کاهش پوسیدگی دندان

احتمال پوسیدگی را کاهش می دهد. غذای گیر کرده بین دندان های کج قابل تمیز کردن نیست. پس از درمان ارتودنسی، می توان غذایی را که در این بین گیر کرده با کمک برس و نخ دندان راحت تر تمیز کرد. به این ترتیب از پوسیدگی دندان جلوگیری می شود.

10- برطرف کردن مشکلات جراحی فک
مشکلاتی را که نیاز به جراحی فک دارند را از بین می برد. برخی از مشکلات ارتودنسی در آینده به جراحی فک نیاز دارد. برای جلوگیری از این مشکلات درمان ارتودنسی کاملاً ضروری است.
11- اصلاح فرم صورت، دهان، لب
فرم صورت ، دهان و لب ها را اصلاح می کند. اگر دندانی دارید که در تراز شدن آن خطایی دارد یا دندان های ثنایای فوقانی شما به شکلی نادرست رشد کرده باشد. این شرایط می تواند شکل لب، دهان و صورت شما را تغییر دهد. وقتی دندان های قدامی فک بالا با براکت به عقب کشیده می شوند، صورت حالت صاف تری دارد.
12- تسهیل تمیز کردن دندان

تمیز کردن دندان را تسهیل می کند و زمان آن را کوتاه می کند. بعضی اوقات تمیز کردن غذا بین دندان های کج و نامرتب ممکن است مدت زمان زیادی طول بکشد. به لطف درمان ارتودنسی، می توانید با داشتن ساختار منظم دندان از این دردسر خلاص شوید و می توانید دندان های خود را در مدت 2 دقیقه تمیز کنید.

 

13- جلوگیری از آسیب دیدن عضلات فک
از آسیب دیدن عضلات فک جلوگیری می کند. عضلات فک افرادی که در ساختار دندان خود مشکل دارند، به مرور آسیب می بینند. به دلیل کج بودن دندان ها، فشار وارد شده به برخی از دندان ها بیش از حد است و ممکن است درد در فک و سر ایجاد شود. پیشگیری از چنین شرایطی می تواند با درمان ارتودنسی انجام شود.
جهت رزرو نوبت آنلاین کلیک کنید!!!!
عکس از مزایای ارتودنسی

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *