عکس از کانتورینگ لثه

کانتورینگ لثه چیست؟

کانتورینگ لثه روشی است که توسط متخصص دندانپزشکی انجام می شود و خط لثه شما را تغییر شکل می دهد.

فرآیند کانتورینگ لثه شامل بریدن یا برداشتن بافت اضافی لثه اطراف دندان شما است. اگر تحلیل لثه دارید ، این روش شامل ترمیم بافت لثه است. اما ممکن است مواقعی وجود داشته باشد که دندانپزشک شما کانتور کردن لثه را به بهداشت دهان توصیه کند.

کانتورینگ لثه شامل چه مواردی می شود؟

کانتورینگ لثه معمولا توسط پریودنتیست یا دندانپزشک زیبایی انجام می شود. این یک روش در مطب است که معمولاً در یک جلسه انجام می شود.
در موارد بیشتر، در طول عمل بیدار می‌مانید. قبل از شروع پزشک، بی حسی موضعی برای بی حس کردن منطقه لثه تزریق می‌کند.
در طول عمل، پزشک از لیزر بافت نرم چاقوی جراحی برای برداشتن بافت یا اضافه کردن بافت لثه و تراش خط لثه برای پیدا کردن بیشتر دندان می‌کند. ممکن است از بخیه برای نگه داشتن بافت لثه در جای خود استفاده شود.
اگر لثه‌های شما عقب نشینی کند و این روش شامل بافت لثه باشد، پزشک بافتی را از قسمت دیگری از دهان، شاید کام شما، خارج می‌کند. جراحی این بافت را در اطراف دندان‌های شما محکم می‌کند تا خط لثه شما طولانی‌تر ساخته شود.

طول عمل بسته به وسعت کانتورینگ و میزان تغییر مورد نیاز متفاوت خواهد بود. به طور کلی، کانتورینگ لثه حدود 1 تا 2 ساعت طول می کشد.

کانتورینگ لثه چیست و چرا انجام می شود؟

لثه هر کس متفاوت است. برخی بالا، برخی پایین، برخی در میان هستند. حتی ممکن است ناهموار باشند.
اگر نسبت به خط لثه خودآگاه هستید، راه هایی برای تغییر آن وجود دارد. کانتورینگ لثه که به نام‌ مجسمه‌سازی لثه نیز شناخته می‌شود، از گزینه‌هایی است که می‌توان به تغییر شکل خط لثه کمک کند.
در برخی موارد، دندانپزشک شما ممکن است حتی آن را پیشنهاد کند، به خصوص اگر مشکلاتی در این زمینه وجود دارد که بر روی دهان و دندان شما تأثیر بگذارد. 

چه زمانی از نظر پزشکی نیاز است؟

بسیاری از اوقات، کانتورینگ لثه برای زیبایی انجام می شود. اما مواقعی وجود دارد که ممکن است یک ضرورت پزشکی باشد.
اگر بیماری پریودنتال دارید، کانتور لثه ممکن است یک گزینه درمانی باشد. اما دندانپزشک شما ابتدا سعی می کنید بیماری لثه را با گزینه های غیر جراحی درمان کند. این ممکن است برای از بین بردن مقاومت ها و مقابله، یا تمیز کردن دندان برای بازگرداندن سلامت لثه باشد.
آیا کانتورینگ لثه درد دارد؟
قبل از شروع عمل به شما بی حسی موضعی داده می شود. این کار لثه‌های شما را بی‌حس می‌کند تا زمانی که پزشک روی دهانتان کار می‌کند، دردی احساس نمی‌کنید. 
میزان ناراحتی به این دارد که چه مقدار از لثه شما تغییر شکل داده یا برداشته شود.
پس از انجام عمل جراحی، ممکن است پزشک معالج تجویز کند، یا می‌توانید از داروهایی که بدون نسخه است یا ایبوپروفن استفاده کنید. 
همچنین می توانید با قرار دادن کمپرس یخ یا کمپرس سرد روی دهان خود به مدت چند روز پس از عمل، درد و تورم را کاهش دهید. بهتر است کمپرس را هر بار به مدت 15 تا 20 دقیقه اعمال کنید.
بهبودی چقدر است؟
کانتور کردن لثه شامل زمان کمی از کار است، اما بهبود کامل ممکن است روزها یا هفته ها طول بکشد، بستگی به وسعت جراحی دارد. باید برخی از فعالیت‌ها را برای یک روز برای بررسی خود و یا هر چیزی که ممکن است محدود کنید.
از آنجایی که در ابتدا لثه ها و دهان شما احتمالاً حساس می شوند، باید حدود 2 تا 3 روز پس از عمل، غذاهای نرم بخورید. این ممکن است شامل غذاهایی مانند:
سوپ
ماست
سس سیب
شما معمولاً چند روز یا یک هفته پس از عمل جهت معاینه به دندانپزشک خود مراجعه می کنید. پزشک لثه های شما را بررسی می کند تا نحوه بهبودی شما را بررسی کند و علائم را بررسی کند. ممکن است دهانشویه بیوتیکی برای کاهش خطر تجویز کند. 
جهت رزرو نوبت آنلاین کلیک کنید!!!

عکس از کانتورینگ لثه

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *