عکس از کج شدن دندان ها

علت کج شدن دندان ها

مشکلات مربوط به کج شدن دندان ها یا نامرتب بسیار شایع است. دندانهای کج تعداد زیادی از کودکان و بزرگسالان را تحت تاثیر قرار می دهد. دندانهایی که دقیقاً در یک راستا قرار نگرفته اند منحصر به شما هستند و می توانند شخصیت و جذابیت لبخند شما را ببخشند. با این حال، اگر از ظاهر آنها ناراضی هستید یا اگر باعث ایجاد مشکلات سلامتی یا گفتاری شما می شوند، می توانید دندان های خود را اصلاح کنید. به خواندن ادامه دهید تا بدانید چرا دندانها کج می شوند.

چه چیزی باعث کج شدن دندان ها می شود؟

نامرتبی دندان ها می تواند دلایل مختلفی داشته باشد، از جمله:

ژنتیک

دندانهای کج می توانند ژنتیکی باشند. شلوغی، اندازه فک، شکل فک، داشتن دندان های زیاد، اوربایت، آندربایت و رشد ضعیف دندان یا کام. 
اگر بهداشت دهان و دندان را به خوبی رعایت نکنید، ممکن است به التهاب لثه مبتلا شوید. تقریباً نیمی از بزرگسالان بالای 30 سال در ایالات متحده به نوعی بیماری لثه مبتلا هستند. در صورت عدم درمان، ژنژیویت می تواند به پریودنتیت تبدیل شود. این نوع بیماری لثه می تواند باعث لق شدن، جابجایی یا حتی افتادن دندان های شما شود.

از دست دادن زودهنگام دندان شیری

اگر در اوایل کودکی یک دندان شیری را از دست داده اید، ممکن است باعث شود که سایر دندان ها به ناحیه از دست رفته منتقل شوند و ناحیه ای را که در نهایت دندان دائمی در آن وارد می شود شلوغ کند.
مکیدن شست
اگر در کودکی عادت به مکیدن انگشت شست خود (یا اسباب بازی ها و غیره) داشتید، این می تواند منجر به کج شدن دندان ها شود.
فشار دادن زبان
هنگام قورت دادن، زبان شما به سقف دهانتان در پشت دندان های جلویی فشار می آورد. اگر در عوض زبان خود را روی دندان های خود فشار دهید، به آن فشار دادن زبان می گویند. این عادت به مرور زمان می تواند منجر به کج شدن دندان ها شود.
سوء تغذیه
دریافت مواد مغذی کافی در رژیم غذایی برای سلامت و رشد ماهیچه ها، استخوان ها و بافت بدن شما مهم است. اگر بدن شما آنچه را که نیاز دارد دریافت نکند، می‌تواند منجر به کج شدن دندان‌ها، از جمله سایر مشکلات سلامتی شود.
تنفس
تنفس دهانی در کودکان ممکن است بر روی هم تراز شدن دندان ها تأثیر بگذارد.
صدمات
ناشی از ورزش و سایر حوادث می تواند باعث به هم ریختگی دندان های شما شود.

گزینه های درمانی برای دندان های کج

دو روش برای اصلاح دندان های کج عبارتند از:

بریس 

بریس نوعی وسیله ارتودنسی است که از براکت، بند و سیم تشکیل شده است. فشار ثابتی را برای مدت طولانی روی فک وارد می کنند که باعث می شود فک با فشار در جهت تنظیم و باعث می شود به موقعیت نظر حرکت کند. شما می توانید با متخصص ارتودنسی خود صحبت کنید و بر اساس نتایج معاینه، دهان خود را بشناسید که بهترین راه حل تراز کردن دندان ها برای شما چیست.
اینویزیلاین
اینویزیلاین اساساً بریس های نامرئی هستند. این درمان شامل سینی‌های شفاف است که به‌طور مستقیم سفارشی روی مجموعه دندان‌های شما می‌گیرند. ارتودنتیست شما چندین قالب ایجاد می کند و شما باید از قالبی به قالب دیگر حرکت کنید تا زمانی که دندان های شما در نهایت به موقعیت صحیح خود برسند. بزرگان بیشتر به سراغ Invisalign می روند زیرا واضح هستند و به راحتی می توانند مورد توجه قرار نگیرند. با این حال، هزینه بالاتر Invisalign است که بریس ها را به یک راه حل کاربردی تبدیل می کند.
جهت رزرو نوبت آنلاین کلیک کنید!!!!
عکس از کج شدن دندان ها

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *