Differences between composite and dental laminate

اهمیت انتخاب مناسب ترین رنگ روکش دندان

مناسب ترین رنگ  روکش دندان که در عین زیبایی فرم طبیعی داشته باشد ،  یکی از موضوعات مهم و اساسی می باشد . انتخاب رنگ مناسب برای داشتن لبخندی زیباتر امر مهمی است که باید مورد اهمیت واقع شود . سعی تیم دندانپزشکی vip بر این است که شما را راهنمایی کند تا بهترین رنگ روکش دندان را مناسب طبق پارامترهایی مهم انتخاب کنید .

انتخاب رنگ روکش دندان

یکی از مهمترین موارد در دندانپزشکی و خدمات زیبایی کامپوزیت و لمینت ، انتخاب رنگ مناسب برای این درمان ها می باشد . انتخاب مناسب ترین رنگ روکش دندان مهمترین مسئله برای زیبایی دندان ها می باشد .
مناسب ترین رنگ روکش دندان برای هر فرد نسبت به فرد دیگر متفاوت بوده و به رنگ پوست و مو و رنگ چشم فرد بستگی دارد . باید دقت زیادی در انتخاب رنگ روکش دندان داشته باشید ، زیرا قرار است این روکش برای سالیان طولانی روی دندان شما قرار گیرد . شما می توانید به کمک دندانپزشک خود بهترین رنگ روکش دندان را که مناسب شما باشد را انتخاب نمایید.

 

روکش دندان
تصویر انتخاب مناسب ترین رنگ روکش دندان

روش انتخاب رنگ روکش دندان

رنگ روکش دندان باید به گونه ای انتخاب شود که لبخندی زیبا و طبیعی به ارمغان بیاورد و به قدری سقید نباشد که دندانهای شما غیر طبیعی به نظر برسد . همچنین روکش دندان شما  نباید تفاوت زیادی با رنگ دندان های خود شما داشته باشد . بهتر است رنگ روکش دندان با دندان های کناری مطابقت داشته باشد .

البته در مواردی که تعداد بالایی از دندان ها روکش می شوند نیازی به تطابق با دندان های دیگر نبوده و انتخاب رنگ روکش دندان راحت تر میشود . البته باید بدانید درک رنگ افراد با یکدیگر متفاوت می باشد و کاملا سلیقه ایست . به همین دلیل هنگام انتخاب رنگ روکش دندان بهتر است از دندانپزشک خوب و متخصص کمک بگیرید . امکان دارد دندانپزشک از شما بخواهد آرایش صورت خود را پاک کنید تا به درستی رنگ مناسب را انتخاب نمایید .

انتخاب سایه سفید مناسب

برخلاف آنچه مردم فکر می کنند، تنها یک سایه از رنگ سفید وجود ندارد . روکش های مختلف دارای رنگ های مختلفی هستند که باید بهترین رنگ روکش دندان را از میان آنها انتخاب نمایید . بهتر است سایه ای از رنگ سفید را انتخاب نمایید که مانند مجموعه ای سالم از دندان های طبیعی دیده شود .

توجه داشته باشید که اگر بخواهید رنگ خیلی سفیدی را انتخاب نمایید ، لبخند شما طبیعی نبوده و جلوه ی خوشایندی نخواهد داشت . یک روش بسیار ساده و مفید در انتخاب بهترین رنگ لمینت دندان این است که از سفیدی چشم خود استفاده نمایید . رنگ روکش شما به هیچ وجه نباید از سفیدی چشم های شما سفید تر باشد .

 تاثیر رنگ پوست در انتخاب رنگ روکش

رنگ پوست نیز در انتخاب درست رنگ روکش دندان به شما کمک خواهد کرد . رنگ طبیعی پوست اندکی با رنگ دندان ها متضاد می باشد . اما تفاوت آنها نباید بسیار زیاد باشد . برای پوست های تیره می بایست سایه های دندان طبیعی را انتخاب کرد . سایه های خیلی سفید به هیچ وجه مناسب این رنگ پوست نیستند و بسیار غیر طبیعی به چشم می آیند . توجه به لایه بندی رنگ روکش نیز به شما در انتخابی مناسب کمک می نماید . با این کار روکش ها شباهت بیشتری به دندان های طبیعی خواهند داشت . 

سفید ترین رنگ روکش

ممکن است بعضی از افراد به دنبال سفید ترین رنگ روکش دندان باشند . ولی باید بدانید که در اصلاح طرح لبخند آن لبخند های سفیدی که در فیلم ها می بینید ، در دنیای واقعی طبیعی به نظر نمی رسند . دندان های بسیار سفید به هیچ وجه انتخاب مناسبی به خصوص برای افرادی که پوست تیره دارند نیستند . هر چه تضاد بین رنگ پوست و دندان ها بیشتر باشد ، دندان ها درخشان تر به نظر می رسند . بهترین دندانپزشکان زیبایی توصیه می کنند همواره سعی کنید سایه های رنگی طبیعی تری داشته باشید . کسانی که رنگ پوست روشن تر دارند ، بهتر است روکش های روشن تر را انتخاب نمایند .

زیرا باید بین رنگ پوست و دندان ها تضاد ایجاد شود . بنابراین برای اینکه سفیدی دندان های خود را نشان دهند بهتر است رنگ روشن تری را برای روکش دندان خود انتخاب نمایند . ممکن است بیماری سفید ترین سایه ممکن را درخواست نماید که دندانپزشک باید به او گوشزد نماید که این سایه مخصوص پوست های روشن تر می باشد و تضاد زیاد باعث غیر طبیعی به نظر رسیدن دندان ها و لبخند فرد می شود .

تعیین رنگ روکش

رنگ روکش ها از A تا D طبقه بندی می شود . این دسته ها از سایه مایل به زرد و مایل به قرمز تا خاکستری طبقه بندی شده و شدت روشنایی آنها از 1 تا 4 می باشد که شماره 1 از همه روشن تر است . بهترین دندانپزشک رنگ روکش مناسب شما را به وسیله ست انتخاب رنگ و یا دستگاه های دیجیتال انتخاب می نماید . 

این روزها بیماران خواستار سایه های روشن تری هستند که به سایه سفید هالیوودی معروف شده است .

امکان ارسال نظر وجود ندارد