عکس از لاغری شکم

این روزها لاغری شکم و داشتن شکمی صاف دغدغه بسیاری از علاقه‌مندان به تناسب اندام است. و همه به دنبال روشهایی برای لاغری شکم هستند.


اهمیت لاغری شکم

لاغری شکم و داشتن شکمی صاف از اهمیت زیادی برخوردار است و دغدغه بسیاری از علاقه‌مندان به تناسب اندام میباشد. با توجه به نوع غذای مصرفی،نداشتن تحرک، اکثر مردم با مشکل چاقی روبه‌رو هستند. و این چاقی و چربی بیشتر دور شکم تجمع میکند. اکثر مردم این روزها به دنبال روشهایی برای لاغری شکم هستند. 

روشهای لاغری شکم 

ورزش 

برای رسیدن به وزن دلخواه به صورت دائمی تغذیه مناسب، به اضافه ورزش، اهمیت ویژه‌ای دارد. پیاده روی یکی از ورزشهای موثر در لاغری شکم محسوب میشود. و البته ورزشهای قدرتی موجب ساخت عضله و افزایش سوخت و ساز و در پی آن بالا رفتن چربی سوزی بدن میشود. هر روز حداقل ۴۵ دقیقه پیاده روی کنید.
انجام ورزشهایی که به سخت شدن ماهیچه های شکم کمک میکنند عبارتند از : حرکت کرانچ، حرکت پل معکوس، لگد به عقب،حرکت پیلاتس، اسکات وزن بدن ، حالت قایق.

خوراکیها

برخی از خوراکیها مثل میوه ها، سبزیجات، فیبر آب زیادی دارند. بعد از مصرف این میوه ها مدت زمان بیشتری را سیر میمانید. و همچنین بعضی از خوراکیها مانند دارچین، فلفل، نیز خاصیت چربی سوزی دارند. یعنی سرعت سوخت و ساز بدن را بالا میبرند. البته تأثیر چربی سوزی خوراکیها آنقدر بالا نیست که به تنهایی باعث لاغری شکم شوند.

جو دوسر

جو دوسر یکی از خوراکیهای فوق‌العاده برای بالا بردن سرعت سوخت و ساز بدن است. اگر این خوراکی را در وعده صبحانه مصرف کنید تا موقع ناهار انرژی کافی خواهید داشت و دیگر سراغ غذاهای ناسالم نمیروید.

لوبیا

لوبیا فیبر و پروتئین بالایی دارد و باعث میشود به مدت طولانی سیر باشید.

لاغری شکم با دارچین

به دلیل طبع گرمی سوخت و ساز بدن را بالا میبرد. وقتی سوخت و ساز بدن بالا رود،وزنتان نیز پایینتر می آید. از دارچین به عنوان چاشنی برای طعم دار کردن غذاها استفاده کنید.

 زردچوبه

کاهش التهاب بدن، پیشگیری از بیماری های قلبی، افزایش سرعت سوخت و ساز چربی‌ها، همه و همه از خواص زردچوبه میباشند.

شکلات

شکلات منبع فیبر است. که یک تکه شکلات تا چند ساعت شما را سیر نگه می دارد و اشتهایتان نسبت به غذاهای شور و چرب کم میشود. شکلات تلخ سوخت و ساز بدن را بالا میبرد و باعث کاهش وزن میشود.

آجیل ها و دانه ها

افرادی که آب جوش و آب ولرم زیاد مصرف میکنند و چندین مرتبه در روز شکم خود را با آب داغ ماساژ میدهند سریعتر لاغر میشوند. آب جوش با افزایش شریانهای خونی در توده های چربی تحریک ایجاد میکند. و سبب کاهش تراکم و انباشته شدن آنها میشود.

نوشیدن آب گرم و ولرم

خوردن آب گرم بعد از هر وعده غذایی سبب هضم بهتر مواد غذایی و کارکرد دستگاه گوارش میشود.

مصرف کاهو

کاهو مملو از فیبر و آب است و مصرف آن باعث پر شدن معده و احساس سیری میشود. و زمانیکه احساس سیری میکنید کمتر سراغ هله هوله و غذاهایی که ناسالم هستند میروید و در نتیجه وزنتان کمتر میشود و چربیهای شکمی نیز آب میشوند.

سرکه سیب

سرکه سیب آنزیمهای چربی سوزی را تحریک و قند خون را تنظیم میکند. زمانیکه سرکه سیب را مصرف میکنید احساس گرسنگی کمتری به شما دست میدهد.

به سبک هندی ها غذا بخورید

تا حالا فکر کرده‌اید که چرا هندی ها اکثرا اندام خوبی دارند؟ دلیل این امر غذاهای تندی است که مصرف میکنند. غذاهای تند سوخت و ساز بدن را بالا میبرند و باعث میشوند چربی و کالری بیشتری بسوزانید.

آرام غذا بخورید

هنگام غذا خوردن اصلاً عجله نکنید. گیرنده هایی که پیام سیری را به مغز میرسانند ۲۰ دقیقه تاخیر دارند. یعنی اینکه شما ۲۰ دقیقه قبل از اینکه سیر شوید باید دست از غذا خوردن بکشید.

به اندازه بخوابید

کم خوابی هورمونهای مربوط به استرس را در بدن بالا میبرد و باعث ایجاد چربیهای شکمی میشود. و همچنین هورمون لپتین (کنترل اشتها) را نیز در بدن افزایش میدهد و باعث میشود سراغ خوراکیها ناسالم بروید.

مصرف بادام

بادام منبع پروتئین است. و در عین حال جلوی گرسنگی را میگیرد. بادام چربیهای سالم دارد که به سرعت سیرتان میکند و باعث کاهش وزن میشود.

 

عکس از لاغری شکم
این روزها لاغری شکم و داشتن شکمی صاف دغدغه بسیاری از علاقه‌مندان به تناسب اندام است. و همه به دنبال روشهایی برای لاغری شکم هستند.

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *